Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Maksymilianalia


W Niepokalanowie 8 października 2016 r. zakończyły się obchody 75. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana - Maksymilianalia 2016. Wzięły w nich udział środowiska kolbiańskie z całej Polski oraz grupa Polonii amerykańskiej.Uczniowie naszego Gimnazjum pełnili rolę wolontariuszy.
Podczas uroczystości zostały odczytane listy od Prezydenta RP i Pani Prezes Rady Ministrów. O swojej fascynacji postacią ojca Maksymiliana opowiadał minister zdrowia p. K.Radziwiłł, który wybrał św. Maksymiliana za swego patrona podczas bierzmowania.
Gdy zawitaliśmy do zakonu franciszkanów, dostaliśmy plakietki wolontariusz i oprowadzaliśmy pielgrzymów po kompleksie. Część z nas miała za zadanie wydawać pamiątki honorowym dawcom krwi a Gabrysia z 1a z pomocą Laury wypisały ponad 40 dyplomów. Można było tam zobaczyć Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Marii Kolbego, muzeum dotyczące naszego Patrona, pierwszą drewnianą kaplicę, autentyczny Papamobile, muzeum straży pożarnej i kilka innych miejsc. Nieco później rozpoczęła się msza święta na cześć M. Kolbego i sztandary z całej Polski - w tym oczywiście nasz- weszły do kościoła. Msza została przeprowadzona uroczyście, z mądrym kazaniem wygłoszonym przez biskupa Markowskiego. Po mszy wszyscy zebrali się i zjedli razem pyszną grochówkę przygotowaną przez zakonników.
(J.Fabisiak)

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa