Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Talenty artystyczne

Przez ten cały tydzień mogliśmy zobaczyć prace uczniów i uczennic uzdolnionych plastycznie. Na 1 piętrze naszej szkoły mogliśmy podziwiać prace wielu osób - zaczynając od rysunków, aż po zdjęcia i lalki. Jedną z grup obrazów są te, które zastały narysowane techniką Japońską (Mangą) . Twórcami takich dzieł są Wiktoria Misiak, Martyna Zyger i Maja Wiśniewska. Kolejną grupą prac są rysunki pokazujące przyrodę  i symbole osobiste. Autorki takich prac to Wiktoria Mróz, Monika Szymańska i Natalia Sęndrowska.
Oddzielną kategorią są zdjęcia, na których ukazano wszelkie oznaki życia codziennego i przyrody. Zdjęcia takie robią Klaudia Bernat i Grażyna Witkowska.
Trzecią kategorią są prace robione ręcznie: lalki i modele. Wykonawcami kukiełek byli Patryk Burdziński i Wiktoria Kępa, a sklejone przez siebie modele pokazał Marcin Siemiątkowski.
Kilkoro z naszych utalentowanych uczniów zechciało mi odpowiedzieć na kilka pytań i opowiedzieć o swojej pasji. Oto dwie wypowiedzi:

Maja Wiśniewska i jej rysunki:

- Rysuję od 2 lat. Najbardziej lubię rysować postacie Anime. Najbardziej lubię rysować ołówkiem.
Klaudia Bernat :

Robię zdjęcia właściwie od zeszłorocznej wycieczki, kiedy z Panią Kopańską i Panią Bajor wyjechałam za granicę. To właśnie tam zauważyłam, że mam talent do robienia zdjęć. Miałam w trakcie wakacji małą przerwę, ale wraz z powrotem do szkoły wróciłam też do zdjęć. Gdy robię zdjęcia, widzę tylko siebie, mój telefon i to co, chcę sfotografować. Konieczna jest oczywiście dobra muzyka w słuchawkach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Maxymedialny Aleks Mitroo, kl. 2b


Każdy z nas ma talent. Wielu wstydzi się tego, co potrafi. Wielu nie chce wychodzić z cienia, lecz każdy z nas kiedyś to zrobi, jestem tego pewna. Po to powstał w naszym gimnazjum Tydzień Talentów - dla nas. Niektórzy tańczą, śpiewają, uprawiają sporty, a inni tworzą sztukę - rysują, robią fotografie, które czasami potrafią wyrazić swoim urokiem więcej niż niejedna piosenka. Na takie umiejętności nauczyciele oraz uczniowie również zwracają uwagę i potrafią dostrzec w nich piękno. W naszym gimnazjum jest wiele takich osób. Ich prace zdobiły podczas Tygodnia Talentów całą szkołę. Niektóre osoby opowiedziały mi o swoich pasjach i oto rezultaty naszej rozmowy: 
„G”
- Dlaczego rysujesz?
G: Lubię to. Rysunek jest dla mnie formą uspokojenia. 
- Kiedy znalazłaś w sobie pasję?
G: Robię to odkąd pamiętam, poważnie zaczęłam to traktować już w przedszkolu. 
- Co cię inspiruje? 
G: Wszystko! Najprostsze obrazy, które dostrzegam zza okna - siadam i rysuję. 
- GABRIELA KALATA: 
- Dlaczego robisz zdjęcia?
G.K - Zdjęcia to czyste zainteresowanie. Za każdym razem chcę w tym wszystkim uchwycić coś lepszego, ładnego. 
- Kiedy to wszystko się zaczęło? 
G.K - 2 lata temu. W te najpiękniejsze dni wakacji. 
- Co jest twoją inspiracją? 
G.K - Przede wszystkim natura, krajobrazy, zwierzęta.
-WIKTORIA MISIAK: 
- Jak to się zaczęło?
W.M - Usiadłam do laptopa, całkiem przypadkiem zaciekawiło mnie rysowanie. Chciałam narysować tylko różę, zaczęłam przeglądać inne rysunki i postanowiłam spróbować.
- Jaka była twoja inspiracja?
W.M. - Internet. Widziałam wiele filmików, zdjęć i chciałam, by moje prace wyglądały tak samo.
- Czy wiążesz z rysunkiem swoją przyszłość? 
W.M. - Zdecydowanie nie. W przyszłości chciałabym zająć się pisaniem, dziennikarstwem, rysowanie to tylko moje hobby.

Te krótkie rozmowy z artystami uczęszczającymi do naszej szkoły przekonały mnie i jestem pewna, wielu z was zapewne również tak sądzi, że pasja jest w życiu potrzebna, że powinniśmy kochać to robimy oraz robić to, co kochamy.

Maxymedialna Julia Ołdakowska, 
kl. 1c

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa