Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Dzień otwarty

W sobotę 23 kwietnia nasze Gimnazjum zorganizowało Dzień Otwarty. Uczniowie klas szóstych i ich rodzice mogli przyjść i zobaczyć, co skrywają mury naszej szkoły i jak ciekawe jest Gimnazjum numer 2.  Przed szkołą uczniowie witali i rejestrowali gości, każdy z nich dostawał karteczkę ze swoim imieniem. Po rejestracji przybyli goście udali się na spotkanie z Panią Dyrektor Dorotą Berlińską. Opowiadała ona o naszej szkole i jej historii. Po spotkaniu zebrani zostali podzieleni na grupy, w których razem z oprowadzającymi gimnazjalistami przemieszczali się po budynku. Po drodze natrafiali na wiele atrakcji, między innymi na salę języka niemieckiego, gdzie odbył się konkurs, kto zdobędzie największą liczbę punktów w zabawie na tablicy interaktywnej. W sali chemicznej nasi goście mogli obserwować eksperymenty wykonywane przez uczniów gimnazjum pod czujnym okiem nauczycielki chemii Pani Agnieszki Walczak. Doświadczenia były bardzo ekscytujące i przeróżne! Pojawiły się między innymi eksperymenty pod nazwą ,,Pasta dla słonia'' oraz ,,Krwawiący metal''. Trzeba przyznać, że nazwy już same w sobie są ciekawe!
Zadowolone z wizyty w naszej szkole były nie tylko osoby poszukujące naukowych atrakcji. Równie dobrze się bawili ci, którzy stawiają na kulturę fizyczną. W profesjonalnie wyposażonej sali fitness mogli wraz z Panią Alicją Kubiak, nauczycielką wf-u, poćwiczyć przy akompaniamencie pobudzającej muzyki. W znajdującej się tuż obok pracowni ceramicznej Pan Adam Łuczak opowiadał o procesie formowania gliny oraz o początkach pracowni. W międzyczasie w sali nagłośnieniowej szef „dźwiękowców” Dawid Nowocień opowiadał o zadaniach ekipy i podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna to praca. Zwiedzający mieli też okazję pograć na instrumentach, co wielu osobom bardzo się spodobało.
Różnorodne atrakcje można było napotkać również na korytarzach naszego gimnazjum. Były tam rozstawione stoiska, przy których nasi goście mogli pomalować sobie twarze kolorowymi farbkami czy obejrzeć rysunki, modele i rękodzieła wykonane przez naszych uczniów. Po zakończeniu zwiedzania szkoły wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by obejrzeć pokaz taneczny Pauliny Bernat i Natalii Miki oraz wysłuchać Pani Dyrektor, która krótko podsumowała całe wydarzenie. Po wszystkim czekała na nas słodka niespodzianka.
Do zobaczenia we wrześniu, a kolejny rocznik szóstoklasistów zapraszamy na następny Dzień Otwarty!
Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. 1b
 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa