Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Kamienie na szaniec

13 października 2015r. wyruszyliśmy szlakiem „Kamieni na szaniec” na wycieczkę po Warszawie. Odwiedziliśmy miejsca znane z tej lektury: budynek PAST-y pomnik Kopernika, „Zachętę”, Pawiak oraz groby Alka, Rudego i Zośki. Przygotowaliśmy i przedstawiliśmy wiele ciekawych informacji.
Oto nasze refleksje:
Zaskoczyła mnie informacja, że tylu ludzi zginęło w więzieniu Pawiak. W dzisiejszych czasach ludzie nie giną w więzieniach i ich się tam nie katuje (Oliwka)
Groby harcerzy uczestniczących w powstaniu były bardzo zadbane, prawie na każdym z nich palił się znicz. Zaskoczyło mnie, że Rudego musiano pochować po kryjomu. (Filip)
Nie sądziłam, że powstanie było aż tak okrutne. (Klaudia)
Zaskoczyło mnie, że na grobach ludzi z Szarych Szeregów widniały tak małe liczby. Tak młodo ginęli, wśród nich było nawet 11- letnie dziecko. (Kasia)
Był tam grób 11 latka. Nie sądziłam, że dzieci brały udział w powstaniu (Maja)
Zainteresowało mnie drzewo z tabliczkami z imionami i nazwiskami ludzi więzionych na Pawiaku. (Ola)
Gdyby Polska znów była pod okupacją i byliby tacy ludzie jak Zośka, Rudy czy Alek, to chciałbym do nich dołączyć i walczyć za nasz kraj. (Michał)
Nie sądziłem, że na tej wycieczce zobaczę tyle budynków związanych z tą książką. (Bartek)
Wycieczka do Warszawy skłoniła mnie do refleksji i przemyśleń na temat tamtych czasów. (Krzysztof)
Warszawa to waleczne miasto. (Kuba)
Najbardziej zaskoczyła mnie akcja pod pomnikiem Kopernika, ponieważ była bardzo ryzykowna, ponieważ pomnik znajduje się przy ruchliwej ulicy. (Łukasz)
Nie sądziłem, że Warszawa jest taka ciekawa. (Maciek)
Najbardziej wstrząsnęło mną to, że takie rzeczy były wtedy na porządku dziennym, setki ludzi ginęło z powodu Niemców, a to rozstrzeliwanych na oczach innych ludzi, powieszonych na balkonach budynków czy katowanych na śmierć przez Nazistów. (Miłosz)
Taka wycieczka pokazuje nam, jak okrutna była wojna i nakłania do refleksji i zastanowienia się, jak ciężko było kiedyś, a jak łatwe jest życie w naszych czasach i jak wiele zawdzięczamy tym, którzy oddali za nas życie. (Ola S.)
 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa