Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Gala talentów

Za nami już IV edycja Tygodnia Talentów. To coroczne wydarzenie, które stało się już tradycją szkoły, ma na celu promowanie utalentowanej młodzieży.  Jak co roku, tak i tym razem byliśmy pod wrażeniem różnorodnych uzdolnień uczniów naszej szkoły. Przez pięć dni, od 9.02 do 13.02, każda przerwa była wypełniona występami młodych artystów.
Podczas Tygodnia Talentów mieliśmy szansę obejrzeć występy między innymi Kai Krzemińskiej, Agaty Karpińskiej oraz Dominiki Stachlewskiej i Magdy Toczyńskiej, Kingi Gut, Natalii Miki, Julii Potockiej, Aleksandry Koroluk i Aleksandry Sobczyk, a także Klaudii Bernat, Weroniki Ostrowskiej i Beaty Urbańskiej.  Uczennice zaprezentowały się z jak najlepszej strony, a publiczność domagała się bisów.
Kunsztem gry na gitarach elektrycznych popisali się Filip Bezpałko, Bartek Karczewski oraz Michał Domański, zapewniając nam nieco ostrzejsze brzmienia.
Jednak występy artystyczne to nie wszystkie atrakcje Tygodnia Talentów. Na korytarzach szkoły mogliśmy obejrzeć piękne prace plastyczne, wspaniałe zdjęcia, przeczytać wiersze młodych poetów lub spróbować pysznych ciast upieczonych przez uczniów. Wszyscy mogli również wziąć udział w układaniu kostki Rubika. Mistrzami, posiadającymi rzadki talent w tej dziedzinie i organizatorami pokazu byli Karol Biernacki i Stanisław Glinka.
Tydzień Talentów zakończyliśmy z mocnym przytupem. Każda przerwa przenosiła nas w świat zupełnie innej muzyki. Ostatnie przerwy Tygodnia Talentów zawojował zespół WUBKS w składzie: Julia Bielecka, Angelika Urbańska, Michał Kaźmierczak, Eryk Szrebka oraz Daniel Wielądek. Zaśpiewali oni największe przeboje Disco Polo, a co najważniejsze, zadbali również o kostiumy i choreografię. Wszyscy wykonawcy zostali gorąco przyjęci przez publiczność. 
 Muzyków oraz wokalistów, którzy śpiewali i grali na korytarzu, wspomagała sekcja nagłośnieniowa. Wszystko natomiast bacznie śledzili i dokumentowali Maxymedialni, czyli szkolna grupa medialna. Na stronie szkoły pojawiały się na bieżąco zdjęcia robione przez maxymedialnych fotografów oraz artykuły wychodzące spod pióra maxymedialnych dziennikarzy, zaś nasi maxymedialni filmowcy byli zawsze tam, gdzie się coś działo. Teraz czekamy na film prezentujący ten atrakcyjny dla nas wszystkich czas.
Tydzień Talentów tradycyjnie zakończyliśmy Galą, podczas której nagrodziliśmy najlepszych uczniów i naszych wybitnych sportowców. Podziękowaliśmy również osobom najaktywniej angażującym się w życie szkoły oraz szczególnie aktywnym klasom. Na Gali mogliśmy jeszcze raz podziwiać wykonawców, którzy występowali podczas Tygodnia Talentów, a finałową piosenkę zaśpiewali wszyscy nagrodzeni – był to niezwykły widok, gdyż scena była pełna, a widownia świeciła pustkami.
Cytując Jerzego Broszkiewicza, że "Geniusz w gruncie rzeczy jest tylko zaharowanym talentem", mamy nadzieję, że o osiągnięciach naszych kolegów i koleżanek usłyszymy jeszcze niejeden raz.
Maxymedialna Anna Starnawska
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa