Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Warsztaty origami

W naszej szkole co roku organizowany jest Tydzień Talentów, w którym każdy ma szansę pokazać swoje uzdolnienia i zainteresowania. Z tej okazji we wtorek odwiedził nas Pan Kacper Kurowski, absolwent naszej szkoły, by odkryć z nami tajemnicę kryjącą się w kartkach papieru.

Origami to pochodząca z Chin sztuka składania papieru, polegająca na stworzeniu z niego różnych kształtów, na przykład roślin, zwierząt, przedmiotów. Specjalnością Pana Kacpra są zwierzęta i kwiaty. Przywiózł ze sobą dużo ciekawych dzieł: lwa, żaby, kangura, tulipany i wiele, wiele innych.

Sztukę origami zgłębiały klasy siódme, drugie i trzecie gimnazjum oraz klasa IVf. Pan Kacper postanowił nauczyć tych uczniów, jak wykonać tulipana metodą origami. Na starcie wszyscy otrzymali białą kartkę, a następnie krok po kroku wykonywali polecenia instruktora, który cierpliwie pokazywał kolejne etapy pracy. Choć czasem niektórzy mieli małe problemy, pod koniec lekcji wszystkim udało się stworzyć piękne tulipany. Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały. Zakończyły się, oczywiście pamiątkowym zdjęciem.

MaksymedialnaAsia Dłuha, kl. VII B

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa