Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Egzaminy

Pierwsze trzy dni po świętach Wielkanocnych były dla wszystkich trzecioklasistów w gimnazjach bardzo uroczyste - odbył się coroczny egzamin gimnazjalny. Uczniowie przystąpili do testów z historii i wos-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz z wybranego języka obcego. Pierwszy dzień zmagań uczniowie rozpoczęli od testu z historii i wos-u. Pisali go przez godzinę. Odpowiadali na pytania dotyczące okresu panowania Rzymian, poprzez Piastów, odrodzenie się państwa polskiego, a kończąc na I Wojnie Światowej. Pojawiły się też kilka pytań związane z Wiedzą o Społeczeństwie - mniejszości narodowe czy też władza ustawodawcza. Tę część egzaminu uczniowie odebrali dość pozytywnie. Po godzinnej przerwie czekał nas test z języka polskiego, na pracę z nim mieliśmy 90 minut. W teście znalazły się teksty pochodzące z artykułów, powieści detektywistycznych, fraszek i wierszy. Była też oczekiwana przez nas rozprawka. Temat brzmiał „Czy marzenia mają sprawczą moc?” Komentarze dotyczące tematu były różne, ale większość była zgodna, iż teza dana do tego zadania była bardzo kreatywna i oryginalna.
Drugi dzień egzaminów rozpoczęliśmy od przedmiotów przyrodniczych. Był to „ciężki kawałek chleba.” Najczęściej spotykane komentarze to „mega trudne”, „chemia najgorsza”, „kto to wymyślił?” a hasło dnia brzmiało „na pewno cement”.
Warto wspomnieć o wsparciu rodziców, którzy przygotowali dla nas kanapki, ciasta i napoje. Było to nam potrzebne po porządnym wysiłku intelektualnym i skrupulatnym zaznaczaniu czarnych kwadracików. Drugim etapem tego dnia była matematyka. Największy rozgłos otrzymało zadanie z policzeniem kwadratów. Jedni mówili sześć, drudzy osiem, a jeszcze inni siedem. Odpowiedź na te pytanie otrzymamy w czerwcu.
Ostatnim egzaminem, który odbył się trzeciego dnia, był test z języków obcych. Większość zdecydowała się pisać język angielski, ale znalazły się osoby, które pisały egzamin z języka francuskiego i niemieckiego. Po egzaminie nadszedł czas rozmów prowadzonych przez uczniów na temat rozumienia tekstu pisanego, tekstów do słuchania czy też elementów gramatyki.
Teraz czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich, by były one jak najlepsze i pozwoliły się dostać do wybranych szkół.

Maksymedialny Aleks Mitroo

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa