Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Dzień Patrona

Kolejny raz świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.   Podkreślamy następujące aspekty życia i działalności o. Maksymiliana Marii kolbego: kreatywność i  nowoczesność oraz  podejmowanie z pozoru niemożliwych do wykonania działań, umiejętność podporządkowania własnego życia wybranej idei, miłość do człowieka, patriotyzm, szacunek dla przyrody,  zdolności organizacyjne oraz umiejętność tworzenia i kierowania zespołami ludzkimi, wykształcenie i intelekt. 
Główna myśl Dnia Patrona w tym roku to franciszkańskie umiłowanie przyrody. Św.  Franciszek, założyciel zakonu, którego członkiem był ojciec Maksymilian jest patronem ekologów. Dziś dostrzega się prekursorską myśl Św. Franciszka -ochrony przyrody ze względu na jej wartość samą w sobie co próbujemy realizować przez różne formy ochrony przyrody jak parki narodowe czy rezerwaty, walcząc o jak najpełniejsze postrzeganie świata przyrody.
Spójrzeliśmy dziś na naszego patrona właśnie w ten sposób- na Franciszkanina zafascynowanego naukami matematyczno-przyrodniczymi.
Po zakończeniu części oficjalnej podczas której przypomnieliśmy historię nadania szkole imienia i sylwetkę patrona  wszystkie klasy zostały podzielone na grupy. Część uczniów realizowała wyznaczone zadanie w pracowni komputerowej - robili gazetkę o Maksymilianie Marii Kolbe - naszym patronie. Inne osoby udały się do sali numer 3, żeby oglądać prezentację i rozwiązywać związane z nią zadania, jeszcze inni znajdowali się w bibliotece, gdzie w skupieniu wypełniali test na inteligencję. Reszta uczniów pracowała w swoich salach nad modelem pojazdu latającego oraz placu zabaw z surowców wtórnych. Każda klasa musiała przynieść potrzebne do tej budowy materiały. O wyznaczonej godzinie wszyscy spotkaliśmy się ponownie w sali gimnastycznej, gdzie odbył się emocjonujący konkurs "Jeden z dziesięciu." Po bardzo wyrównanej walce zwycięzcą został  Stanisław Glinka z kl. 3b, ale na równie wielkie brawa zasługuje Adam Hetmański​ z kl. 2b.  Na zakończenie imprezy zostały zaprezentowane budowle zrobione wcześniej przez klasy. Teraz oczekujemy niecierpliwie na wyniki końcowe. Uroczystość była bardzo udana, a uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, współpracą w ramach zespołu klasowego, a również poszerzyć swoją wiedzę na temat naszego patrona.
Maxymedialna Natalia Pawłowska​

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa