Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Deutsch-Wagen-Tour

Do naszej szkoły  zawitał po raz drugi Deutsch-Wagen-Tour. Jest to akcja edukacyjna promująca naukę języka niemieckiego. 
Wielka szkoda, że to ostatni raz - projekt niestety się kończy. Przez niemal siedem lat Deutschwagen zachęcał i motywował do nauki języka niemieckiego. W trasę wyruszyło pięć niezwykłych samochodów, dzięki którym moderatorki docierały do najdalszych zakątków Polski
i przeprowadzały w szkołach wyjątkowe warsztaty. Projekt cieszył się takim zainteresowaniem, że „Deutsch-Wageny” zatrzymywały się jedynie po to, by zatankować. Nasza szkoła powitała Deutschwagen w godzinach porannych, następnie odbyły się przyjemne zajęcia z języka niemieckiego dla poszczególnych roczników. Było dużo śmiechu, dużo ruchu, ale również skupienia nad zadaniami. Po zajęciach warsztatowych świętowaliśmy w sali gimnastycznej Dzień Niemiecki. Kaja Krzemińska zaśpiewała piosenkę „Stadt”, którą prezentowała na Mazowieckim Przeglądzie Piosenki Niemieckojęzycznej (zdobyła za swój występ nagrodę specjalną - nagranie teledysku promującego konkurs „Singen macht Spaß”). 
Następnie klasy prezentowały postać lub produkt z krajów niemieckojęzycznych. 
Znaleźli się wśród nich Wilhelm Tell, Albert Einstein, Wolfgang Amadeusz Mozart, Arnold Schwarzenegger, mogliśmy też zobaczyć postacie z bajek braci Grimm, zespół Rammstein, artystyczne wcielenia szwajcarskiej czekolady Milka, austriackiego napoju Redbull czy samochodu BMW. Nasze uczennice i nasi uczniowie poczęstowali nas na też swoich stoiskach niemieckimi, austriackimi i szwajcarskimi potrawami i przeprowadziły konkursy w języku niemieckim. To był fajny, szalony dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie, więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym facebook’u (profil Gimnazjum Maksymilian Błonie). 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa