Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Wycieczka klas IV

Dnia 15 maja 2019r. klasy czwarte wraz z wychowawcami udały się na lekcję do Muzeum Historii Polski w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Historyk - detektywem. Na podstawie opowiadania prowadzącej, zdobytej dotąd wiedzy oraz prezentowanych eksponatów, kandydaci na detektywów  musieli rozpoznać o jaką postać historyczną chodzi. Bohaterką dnia była królowa Jadwiga Andegaweńska.
Ponadto pod okiem wykładowcy układali ciągi przyczynowo-skutkowe i wzbogacali swoją wiedzę o nieznane im fakty historyczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się insygnia koronacyjne Jadwigi, szczególnie możliwość ubrania się w nie i uwiecznienia tego faktu na zdjęciu. 
Uczniom, biorącym udział w zajęciach, została także zaprezentowana replika pieczęci majestatycznej Jadwigi. Każdy zainteresowany mógł odbić ją na przygotowanych przez organizatorów kartonikach. 
Niestety pogoda spłatała nam figla i zaplanowany jeszcze spacer po Łazienkach musieliśmy odłożyć na termin jesienny. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
wychowawczynie klas IV: Alicja Kubiak i Mariola Kopańska-Wyrzykowska

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa