Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Muzeum Powstania

W miniony piątek wszyscy uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Tuż po wejściu do budynku cała grupa obejrzała film wspominający walczących w powstaniu. Dzięki niemu mogliśmy odtworzyć sobie to, co już wiemy. Gdy pojawili się nasi przewodnicy, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Udaliśmy się do sal gdzie przypomniano kilka podstawowych informacji o II Wojnie Światowej i Powstaniu Warszawskim.
Pan przewodnik oprowadził nas po ciekawej wystawie muzeum, opowiadał o zasobach broni Polaków, dostaliśmy do dłoni karabin. Po krótkiej instrukcji każdy z uczestników udawał, iż oddał z niego strzał. Słuchaliśmy również o tym, co jedli powstańcy, jak radzili sobie z codziennymi problemami. Z muzealnych tablic wyczytaliśmy, jakie trudy musieli ponosić. Przewodnik zabrał nas powstańczym „kanałem” do sali, w której porozwieszane były pocztówki z czasów II Wojny Światowej. Usłyszeliśmy historię o ludziach w naszym wieku, którzy podczas powstania roznosili pocztę. Na koniec wróciliśmy do sali, w której zostaliśmy podzieleni na 4-osobowe grupy. Każdy zespół dostał kartkę z zadaniem wcielenia się w pewną postać żyjącą podczas powstania i miał napisać notkę z dziennika.
Myślę, że wycieczka spodobała się każdemu, a w szczególności osobom, które interesują się historią. Z chęcią znów wrócimy do tego muzeum, by pozwiedzać i poznać jeszcze więcej sekretów Powstania Warszawskiego.
Marysia Bogucka, kl. 3b

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa