Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Szkoła pamięta

 W ramach akcji ,,Szkoła Pamięta" w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się szereg przedsięwzięć, dzięki którym uczniowie mieli okazję zapoznać się z lokalną historią, i wspomnieć w sposób szczególny tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.   
 Wiele klas było na lekcjach muzealnych w Muzeum Ziemi Błońskiej. Podczas rajdu integracyjnego uczniowie oddali hołd poległym w Puszczy Kampinowskiej. 27.10 klasy ósme udały się na cmentarz w Błoniu. Uczniowie mieli okazję uczestniczenia w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez Panią Dyrektor Dorotę Berlińską. Głównym celem wyjścia było odwiedzenie grobów błońskich działaczy konspiracyjnych. tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.W ramach akcji ,,Szkoła Pamięta" w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się szereg przedsięwzięć, dzięki którym uczniowie mieli okazję zapoznać się z lokalną historią, i wspomnieć w sposób szczególny.

5 listopada natomiast uczestniczyły w niezwykłej wycieczce, której celem było poznanie historii głównych bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie  na szaniec”. Wycieczka śladami Zośki, Rudego i Alka, przybliżyła uczniom miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Ósmoklasiści byli między innymi  na Cmentarzu Powązki Wojskowe, by wśród brzozowych krzyży oddać hołd zarówno bohaterom lektury, jak i ich autorowi a także K. K. Baczyńskiemu- młodemu poecie lat wojennych.

Wszystkie te wydarzenia wywarły  na młodzieży duże wrażenie, przyniosły wiele refleksji zarówno na temat trudnej i tragicznej historii, jak i życia ludzkiego.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa