Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Resuscytacja

Dzień Przywracania Czynności Serca w naszej szkole
„Już po raz czwarty z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca organizujemy bicie rekordu. Tym razem będzie to niezwykły rekord - Rekord Guinnessa”- informuje nas fragment tekstu na oficjalnej stronie internetowej WOŚP. Akcję tę Fundacja WOŚP zorganizowała po raz czwarty, w ramach realizacji 
Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". W tegorocznej edycji wzięło udział wiele instytucji w Polsce, chcących wziąć udział w biciu rekordu. W miniony poniedziałek liczne obiekty szkolne, kulturalne i sportowe przepełnione były uczniami, nauczycielami i pedagogami, którzy łącząc wspólnie siły próbowali pobić rekord. Fundacja WOŚP wraz z wieloma zaprzyjaźnionym instytucjami i szkołami podjęła się wielkiego zadania - po wielu tygodniach przygotowań ponad 85 tysięcy osób wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób! Dokładnie od godziny 12:00 każda osoba, która tylko chciała, miała okazję przeprowadzić pierwszą pomoc i przyczynić się do pobicia rekordu Guinessa. Nasza szkoła, czyli Gimnazjum nr 2 w Błoniu również przyczyniło się do tego sukcesu. 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem kilka klas z całej szkoły zebrało się w sali fitness i każdy z ustawionych w długiej kolejce uczniów prowadził resuscytację pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa Pana Adama Łuczaka, który wcześniej przypomniał nam, jak poprawnie przeprowadzić tę akcję ratowniczą.
Pierwsza pomoc to dla wszystkich ludzi przydatna wiedza. Wielu z nas myśli, że nigdy nie będzie musiało wykazać się znajomością zasad i umiejętnością przeprowadzenia resuscytacji. Prawdą jest jednak, że życie zaskakuje nas w najmniej oczekiwanych momentach i któregoś dnia to my możemy być potrzebni, od nas może kiedyś zależeć życie drugiej osoby. Niech każdy z nas zastanowi się, jak wiele odwagi i opanowania potrzeba, aby zachować trzeźwość umysłu w sytuacjach zagrożenia życia. Doniesienia medialne dowodzą, że młodzi ludzie potrafią znakomicie zachować się w tak trudnych sytuacjach. Jednocześnie pamiętajmy – to, czego się nauczyliśmy, jest nasze na zawsze. 
Maxymedialna Julia Ołdakowska 
kl. 2c

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa