Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Wizyta w Ambasadzie

Uczniowie naszej szkoły już drugi raz mieli okazję wziąć udział w fantastycznym wydarzeniu - w ciepłą majową sobotę byliśmy gośćmi ambasad Niemiec i Francji, które zorganizowały Dzień Otwarty. Już przy wejściu do ambasady niemieckiej na miłą niespodziankę - zaproszono całą naszą grupę na pokaz tresury i pracy psów policyjnych. Mogliśmy zobaczyć, jak pies-tropiciel pod czujnym okiem niemieckich celników znajduje w samochodzie nielegalne towary, zakazane substancje czy ukryte banknoty. Przed wejściem głównym do ambasady stały pojazdy niemieckiej policji. Każdy z nas mógł wsiąść na policyjny motor czy przebrać się w strój niemieckiego policjanta. Kolejną atrakcją były znane w Niemczech samochody, na których każdy mógł napisać i namalować flamastrami, co tylko przyszło mu do głowy. Przyjemności było dużo atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, brać udział w zabawach, quizach, pokazach czy grach sportowych. Mieliśmy okazję poznać niemiecką kuchnię, z ustawionej w ogrodzie sceny posłuchać niemieckich piosenek, w rezydencji ambasadora podziwiać piękne wyposażenie, obrazy czy nakryty według protokolarnych zasad stół. Na koniec odwiedzin w Ambasadzie Niemiec zwiedzaliśmy gabinety ambasadora i jego pracowników, w których są prowadzone są ważne obrady dotyczące spraw polsko-niemieckich.
Ambasada Francji również przygotowała dla nas wiele atrakcji, pokazując się z jak najlepszej strony. Francuzi pochwalili się swoją znakomitą kuchnią, zaprosili nas do głosowania na najlepsze stoisko Dnia Otwartego - lokal wyborczy prowadziła ekipa konsulatu. Stoisko i materiały wyborcze imitowały materiały używane podczas prawdziwych wyborów, a więc kabiny, urny, listy wyborcze, karty do głosowania i koperty. Była to prawdziwa lekcja obowiązków obywatelskich.
Firmy Airbus i DCNS wraz z Misją Wojskową ambasady Francji zaprezentowały modele satelitów, helikopterów, samolotów. Instytut Francuski zaprezentował doświadczenia poświęcone odzyskiwaniu energii z odpadów oraz uzdatnianiu wody pitnej, a
Pracownia Nauki i Przygody przygotowała stanowisko, na którym można było przeprowadzić eksperymenty z użyciem pieprzu czy mleka oraz założyć własną uprawę ziół. Dowiedzieliśmy się też, co dzieje się z substancjami w ekstremalnej temperaturze -270 stopni Celsjusza. Ciekły azot posłużył m.in. do zamrożenia banana, który następnie został użyty do wbijania gwoździ. Mogliśmy siłą własnych mięśni wycisnąć sok, produkując energię przez pedałowanie - to był dopiero niepowtarzalny sok!!!
To była fantastyczna wycieczka, polecam wszystkim taki wyjazd w przyszłości. Warto było dla takich atrakcji poświęcić wolny dzień. 
Maxymedialny Aleks Mitroo
 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa