Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Klasy trzecie odchodzą

Dnia 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie nauki klas trzecich w naszym gimnazjum oraz pożegnanie ich przez uczniów klas drugich.
Uroczystość została rozpoczęta  hymnem, następnie jeszcze aktualny poczet szkolny ustąpił miejsca nowemu, poprzez oddanie mu sztandaru wraz z obowiązkami spoczywającymi na osobach należących do niego. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć przemówienia Pani Dyrektor Doroty Berlińskiej, która podziękowała w przemiły sposób absolwentom za wspólne trzy lata pracy. Później obecna przewodnicząca samorządu szkolnego wspomniała o swych poprzednikach dziękując im również za pracę i trud włożony w umilanie nam minionego roku szkolnego. Następnie odbyło się rozdanie wszystkich świadectw oraz różnorakich nagród dla osób najbardziej aktywnych w tym roku szkolnym. Nie było ucznia, który nie został zaproszony na scenę. Ostatnią rzeczą, która zrobiono przed rozpoczęciem części artystycznej było uroczyste pożegnanie księdza Sławomira Hermanowicza i podziękowanie mu za lata spędzone na pracy z uczniami naszego Gimnazjum.
Następnie miała miejsce część artystyczna, którą rozpoczęły uczennice klas drugich „przeróbką” piosenką „Rolnicza dola”- przedstawiająca tak naprawdę uczniowską dolę. Mogliśmy usłyszeć też wiersz mówiący o walce Balladyny z Aliną podczas zbierania malin oraz inne piosenki przedstawiające trudy nauki i piosenkę pożegnalną o tytule „Hiszpańskie dziewczyny”. Ostatnim utworem, wykonanym przez Dominikę Stachlewską oraz Anię Ufę była piosenka „Ostatni raz z moją klasą”. W tym momencie  można było zauważyć wzruszenie u wielu absolwentów.
Ostatnim elementem pożegnalnym był  film ze zdjęciami  absolwentów z trzech lat ich nauki w naszym Gimnazjum. Dzięki wspomnieniom przy odpowiedniej muzyce można było zobaczyć łzy w oczach prawie każdej osoby obecnej na sali.

Maxymedialna Maria Bogucka

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa