Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

W fabryce czekolady

Na pewno każdy z nas jadł kiedyś pyszną czekoladę ,,Wedla”. Jednak tylko nieliczni mieli możliwość zwiedzenia jedynej w Polsce fabryki tych łakoci. Taką szansę otrzymali uczniowie klas drugich i trzecich naszego gimnazjum. 12 maja o godzinie dziesiątej przed szkołą pojawił się autokar, którym pojechaliśmy na wycieczkę. Po wyjściu z autobusu mogliśmy poczuć słodki zapach czekolady unoszący się na  terenie wokół fabryki. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Podczas zwiedzania mogliśmy obejrzeć film dotyczący procesu przygotowywania ziaren kakaowca, który przechodzą, by można było wytworzyć z nich owe słodycze. Kolejny film ukazywał efekt starań kilku ,,mistrzów czekolady”- ważący 385 kg Stadion Narodowy przygotowany na Euro 2012. Podczas podziwiania tego dzieła na naszych twarzach malowało się zdziwienie, zaskoczenie, a również zachwyt. 

Następnie mogliśmy przyjrzeć się pracy kilku osób wykonujących praliny, czekoladki i inne słodkości. Jednak naszą uwagę przykuła kobieta wykonująca czekoladowego krasnala! Gdy „cudo” zostało skończone, a każdy z nas dokładnie mu się przyjrzał, mogliśmy pójść dalej. Kolejnym punktem programu była wystawa składająca się w całości z... sami możemy się domyślić z czego. Łączna waga prezentowanych dekoracji wynosiła pół tony! Ostatnimi rzeczami jakie obejrzeliśmy były stroje - sukienki, legginsy i żakiety wykonane z wedlowskiej czekolady oraz najróżniejszego rodzaju, wielkości i wzoru figurki. Przed wyjściem otrzymaliśmy prezenty - torebki ze słodkościami pochodzącymi z tej niesamowitej faktorii.

Czas w fabryce minął zdecydowanie zbyt szybko i około godziny dwunastej trzydzieści musieliśmy pożegnać to niepowtarzalne miejsce. Z podarunkami w dłoniach i unoszącym się jeszcze przez jakiś czas zapachem towarzyszącym nam podczas  wędrówki po tym miejscu wróciliśmy do Błonia. Podróż minęła spokojnie i przed czternastą autokar z powrotem zaparkował przed budynkiem gimnazjum.

Maxymedialna  Łucja Jaźwińska

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa