Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Tydzień Talentów - podsumowanie

Tydzień Talentów za nami. Czwarta już edycja corocznego święta naszej szkoły znowu zachwyciła. Jednak tym razem odbyła się trochę inaczej. Do naszego gimnazjum zaproszone zostały osoby z zewnątrz. Były pokazy florystyczne, bonsai, bębny, taniec. Uczniowie przy tak różnorodnym programie na pewno nie mogli się nudzić. Szkoła i tym razem dała nam szansę na znalezienie własnej pasji oraz podzielenie się swoją z innymi. Odwiedzili nas absolwenci - Krystian Krzemiński, dwukrotny vice-mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich (tytuł zdobył będąc jeszcze uczniem naszej szkoły), Mateusz Kacprzak - pasjonat zdrowej kuchni oraz muzyki instrumentalnej. Na temat zdrowej żywności prowadzi na youtube kanał Kuchnia Wi-tal, na którym dzieli się swoimi poglądami na temat odżywiania. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia jego filmów, ponieważ zawierają dużo wartościowych rad dla ludzi dbających o swoje zdrowie.
Przez cały tydzień podczas przerw uczniowie prezentowali swoje zdolności wokalne. Magda Toczyńska pięknie zaśpiewała piosenki ,,Mięta'' i ,,Czas nie będzie na nas czekał'' zespołu Blue Cafe. Pomogli jej uczniowie, którzy z pełnym zaangażowaniem śpiewali razem z nią. Następnie wystąpiła Anna Ufa z piosenką ,,Nie żałuję''. Ania bardzo się wczuła, jej wykonanie było pełne pasji, a głos idealnie wpasował się w nastrój piosenki. Drugą piosenkę Anna zaśpiewała w duecie z Moniką Szymańską - i znowu mogliśmy usłyszeć uczniów, którzy razem z dziewczętami śpiewali oraz lekko kołysali się na boki, oddając nastrój piosenki. Wszystko przerwał dzwonek, który przypomniał, że trzeba wracać na lekcje, lecz gdy ten znów zadzwonił, wszyscy powrócili w to samo miejsce, aby posłuchać kolejnego wykonawcy. Swoje 5 minut dostała Ania Lipowska, która zaśpiewała piosenkę Ewy Farnej ,,Chicho''. Po występie Ania powiedziała - „Było świetnie! Nawet nie stresowałam się występem''. To tylko ukazuje, z jak pozytywnym nastawieniem podchodzą do siebie uczniowie. Nie wyśmiewają innych, wręcz przeciwnie! Wspierają się nawzajem. Następna przerwa była najhuczniejszą przerwą podczas Tygodnia Talentów. Przy mikrofonach stanęły Marysia Bogucka oraz Natalia Sypuła. Ubrane tematycznie do piosenki zaśpiewały ,,Miliony Monet''. Zachęciły całą publiczność do wspólnego śpiewania i klaskania w dłonie. Byliśmy mile zaskoczeni ich aranżacją. Pozostałymi piosenkami były ,,Wymarzona'', ,,Nie ma mocnych na Mariolę'' oraz ,,Przez twe oczy zielone''. Publiczność obdarowała występujące ogromnymi brawami.

Drugiego dnia jedną z przerw umiliła nam Kinga Gut, która zagrała dla nas na gitarze i zaśpiewała piosenkę ,,Zabiorę Cię'', w duecie z naszą polonistką Panią Dorotą Ambroziak. Publiczność była mile zaskoczona, na twarzach zagościł uśmiech. Na drugiej przerwie swoją chwile miały Małgosia Wołkow i Natalia Szymaniak. Zaśpiewały piosenkę ,,Smak Radości''. Widać było, że dziewczyny cieszą się z tego co robią.
Drugi dzień Tygodnia Talentów był równie ciekawy. Nasze miasto odwiedziła ikona sportu, człowiek sukcesu oraz kobieta, która jest inspiracją. Mowa oczywiście o polskiej pływaczce Pani Otylii Jędrzejczak. Opowiadała o tym jak znalazła się na szczycie, jak dużo kosztował ją sukces."Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu” - to jedno z życiowych mott Pani Otylii, którego kluczowo się trzyma. Wspominała o przeszłości, początkach kariery, występach w telewizji oraz o swojej fundacji. Podpisywała zdjęcia, pozowała do nich, odpowiadała na pytania.. Dała nam do zrozumienia bardzo mądrą rzecz - talent to tylko 1% sukcesu, 99% to determinacja i chęć dążenia do celu. 
Podczas Tygodnia Talentów odbyły się również warsztaty florystyczne prowadzone przez Panią Edytę Juszczak. Zaprzyjaźniona z Panią Anną Sreberską, również wielką miłośniczką kwiatów i natury florystka, pokazywała zaciekawionym uczniom "Jak to zrobić, żeby było?" Jedna z uczennic komentuje: „Zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu zajęcia florystyczne. Podobała mi się nie tylko część, w której tworzyliśmy, lecz całokształt zajęć, czyli również bardzo ciekawy sposób, w jaki Pani Juszczak opowiadała nam o roślinach i swojej pasji. 

To nie był koniec tematu roślinności. W ramach Tygodnia Talentów mieliśmy również okazję zapoznać się ze sztuką bonsai, w której tajniki wprowadził nas Pan Mirosław Dybaś, który na temat tych drzewek wie niemal wszystko. O czym powinien pamiętać początkujący pasjonat bonsai? -Wszystkie czynniki są ważne, lecz powinniśmy przede wszystkim pamiętać o podlewaniu. Bardzo często drzewko usycha na skutek złego podlewania.  Do nawadniania drzewka nie można używać wody mineralnej. Najlepiej jest używać do tego deszczówki lub wody kranowej.  A na co zwraca się uwagę w poszukiwaniu drzewka? Po czym możemy stwierdzić iż drzewko jest dobre? - Największą wagę w poszukiwaniach przykładamy do pnia. To po nim możemy stwierdzić, czy drzewko jest użyteczne. Chudy i wysoki pień jest bezużyteczny, nie przyda nam się, za to gruby i niski jest jak najbardziej odpowiedni. Dla naszego mistrza wzorem jest Nobuouki Kajiwara, ale uwagę przede wszystkim przykuwa do tego, co go otacza - czyli do natury. „Jest ona dla mnie jak rodzaj sztuki. Bonsai to płótno a ja, jestem malarzem.”

Swoją obecnością podczas Tygodnia Talentów zaszczycili nas również wcześniej wspomniany Krystian Krzemiński wraz z Agnieszką i Rafałem. Para przedstawiła nam różne rodzaje tańców, zaczynając od walca, kończąc na cha-chy. Odpowiadali na pytania zadawane przez przewodniczącą samorządu szkolnego Milenę Woźny. Mówili nam o początkach i o rozwijaniu swojej pasji. Pod koniec spotkania Pan Krystian zaprosił naszych uczniów do wspólnej próby zatańczenia cha-chy. 
Podczas tak wyjątkowego tygodnia żadna przerwa w szkole nie była nudna. Czwartego dnia urozmaicili ją Zuzanna, Kinga, Ania, Angelika, Klaudia, Natalia oraz Aleks. Uczniowie byli zachwyceni ich talentem wokalnym, co okazali gromkimi brawami. Kuba Ziółkowski - młody aktor uczęszczający do Gimnazjum nr 2, postanowił podzielić się z nami swoją pasją i z pomocą Natalii Miki oraz Pani Anny Sreberskiej zorganizował spotkanie autorskie, podczas którego odpowiadał na pytania, pokazywał zdjęcia i przytaczał historie z planów filmowych dotyczących jego kariery. Ten pełen atrakcji dzień to jeszcze jedno wydarzenie - wspomniany wcześniej Mateusz Kacprzak, również absolwent naszego gimnazjum,  jako pasjonat muzyki instrumentalnej i osoba z zamiłowania grająca na bębnach, razem z Radkiem Paziewskim i Tomkiem Szymańczakiem zaprezentowali uczniom i nauczycielom wspomnianą sztukę. Z pasją opowiadali o historii zespołu związanej z tym instrumentem, o jego dźwiękach, o radości, którą daje pasja.

To nie koniec atrakcji Tygodnia Talentów. W naszej szkole możemy spotkać nie tylko uczniów o zdolnościach wokalnych oraz sportowych. Wielu z nas ma również zdolności literackie, malarskie i fotograficzne. Uczniowie mieli okazję ukazać swoje dzieła światu. Zdobiły one korytarz szkolny przez okrągłe 5 dni. Niektóre prace wystawiane były anonimowo, ale udało nam się odszukać ich autorów i przeprowadzić z nimi krótkie wywiady. WILCZYS pisze od dwóch lat, zaczęło się to bardzo spontanicznie, z dnia na dzień. „Do pisania zainspirowała mnie moja znajoma i mentorka.” - mówi WILCZYS. Gabrysia fotografuje. „Za każdym razem chcę uchwycić coś lepszego, coś ładnego. Zaczęło się to dwa lata temu, w najpiękniejsze dni wakacji. Moją inspiracją jest natura - krajobrazy, zwierzęta.” Martyna rysuje od przedszkola. Gdy była mała, chętnie oglądała bajkę ,,Zaczarowany Ołówek.” Mówi nam: „ Kiedy pierwszy raz ją obejrzałam, zapragnęłam rysować. W przyszłości chciałabym studiować na Akademii Sztuk Pięknych.

Wśród prezentowanych pisarzy znalazł się również absolwent naszego gimnazjum, który podpisał prace swoim nazwiskiem i spotkał się z zachwytem i zaciekawieniem wielu uczniów. Karol, bo o nim mowa, pisze wiersze od długiego czasu, a jego wiersze pojawiały się na szkolnym korytarzu już w poprzednich latach. O twórczości Karola możecie przeczytać oddzielny artykuł.

Tydzień Talentów zarówno przez uczniów, jak i naszych nauczycieli był bardzo pozytywnie odebrany. Wszyscy będą miło wspominać występy i spotkania organizowane w tych dniach. Było świetnie i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na następną, piątą edycję Tygodnia Talentów, który ma na celu nie tylko dobrą zabawę, ale również kształtowanie nas i naszych możliwości. Wielu uczniów przekonało się, że szkoła to nie tylko nauka. Szkoła to miejsce, które pozwala nam się rozwijać i pcha nas do przodu w stronę spełniania marzeń i realizowania pasji. Dostrzec możemy to za każdym razem, nie tylko podczas tego jednego, wyjątkowego tygodnia. Każdy wygrany konkurs, grupowy czy indywidualny, artystyczny czy naukowy, pokazuje nam, że szkoła to miejsce, w którym myślimy nie tylko o książkach i sprawdzianach, lecz również o realizowaniu naszych pasji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli tegoroczny Tydzień Talentów zorganizować i zechcieli w nim uczestniczyć. Do zobaczenia za rok!

Maxymedialne Julia Ołdakowska i Wiktoria Misiak 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa