Cykl : spotkania z podróżnikami - Jacek Pałkiewicz

Uczniowie naszej szkoły i licealiści profilu dziennikarskiego Zespołu Szkół nr1 im. Melchiora Wańkowicza w dniu 04.10.13 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim wybitnego podróżnika, odkrywcy, członka rzeczywistego brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, Pana Jacka Pałkiewicza.
Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Dariusza Sitarskiego spotkanie miało miejsce w sali widowiskowej, naszego Centrum Kultury. Wydarzenie to swoim charakterem zainteresowało zarówno młode,
jak i starsze pokolenie naszego miasta. Temat podróży jest ponadczasowy i interesujący.
Każdy słuchacz miał możliwość odnaleźć w opowieściach naszego gościa coś ciekawego dla siebie.
Poruszane były nie tylko kwestie wypraw.  Pan Jacek uchylił nam rąbek tajemnicy swojego dotychczasowego życia, podzielił się z nami doświadczeniami, wskazał cechy ,które powinien mieć każdy, szanujący się człowiek. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że spotkanie to było wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i bardzo owocne gdyż przypomniało nam o wartościach i sprawach priorytetowych dla człowieka, tak często zapomnianych w dzisiejszym zapędzonym świecie.
Już dziś wiemy, że  był to pierwszy, ale nie ostatni konwent. Bardzo serdecznie zapraszamy dnia 26.11.13 o godzinie 12 do Centrum Kultury. Naszym gościem będzie skarbnica wiedzy podróżniczo-geograficznej, autorka wielu książek i programów telewizyjnych, pani Elżbieta Dzikowska.

Justyna Binio