Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Skołowany weekend

W sobotę, 11 maja,  chętne osoby z naszego szkolnego kółka chemicznego, wybrały się do Warszawy na coroczny festiwal „Skołowany weekend”. Braliśmy udział w dwóch wykładach naukowych. Na pierwszym wykładziept: „Standardowe techniki kryminalistyczne- jak nie dać się złapać”  dowiedzieliśmy się min. jakimi substancjami wykrywane są ślady krwi i jak można uniknąć odpowiedzialności przy ich wykryciu.

Później mielimy przerwę, którą część osób wykorzystała na wspólną grę planszową. Pozostałe osoby w tym czasie wybrały sobie urocze nadruki na ekologiczne torby.

Na drugim wykładzie dowiedzieliśmy się jak szerokie zastosowanie mają ładunki wybuchowe. Mimo samej nazwy nie służą tylko do niszczenia lecz bardzo często ratują życie. Używane są między innymi w mocowaniach  pasów bezpieczeństwa, w poduszkach powietrznych, w medycynie a także znalazły swoje zastosowanie w gaszeniu pożarów. Po wykładach obejrzeliśmy pokaz chemiczny. Niektóre doświadczenia dobrze już znaliśmy z zajęć a inne były dla nas całkiem nowe i ciekawe. Był to fantastycznie spędzony czas. Przyjemne z pożytecznym. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w następnych edycjach ,,Skołowanego weekendu”.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa