Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Tabliczka Mnożenia

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego człowieka.
Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już kilkanaście dni wcześniej. Nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs na najciekawszy plakat promujący naukę tabliczki mnożenia. Spłynęło wiele ciekawych prac. Każdy plakat został nagrodzony, jednak wśród najlepszych wyróżnione zostały cztery: Kacpra Leszczyńskiego z kl 4f, Mai Kowalskiej z kl. 4c, Agaty Marjańskiej z kl. 3a oraz Wiktorii Biedrzyckiej z kl. 3d. Serdecznie gratulujemy całej czwórce, a pozostałym dziękujemy za zaangażowanie.
Fakt, że obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, był widoczny już po przekroczeniu progu szkoły. Czwartoklasiści wspólnie z nauczycielami udekorowali całą szkołę rymowankami matematycznymi i przykładami działań na mnożenie. Dzięki temu nie jest już chyba możliwe, by ktokolwiek z naszej szkoły miał jeszcze problem z liczeniem. Najmłodsi uczniowie przepytywali starszych kolegów i koleżanki ze znajomości mnożenia w sytuacjach praktycznych. Nie było to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Czasem należało powtórzyć pytanie, a czasem nawet podpowiedzieć starszemu koledze.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do współpracy, a co najważniejsze - zintegrowały całą społeczność szkolną. Nawet nauczyciele w tym dniu byli odpytywani. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza, z każdym rokiem przybiera jednak inne formy realizacji.
Sylwia Nowicka
nauczycielka matematyki
w Szkole Podstawowej nr 4

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa