Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Teatr Rampa

Piątkowy wieczór z piosenkami Agnieszki Osieckiej
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanej przez Panią Annę Sreberską wyprawie do Teatru Rampa. Spektakl „Smaki życia” wyreżyserowany został przez Cezarego Domagałę. Widzowie, już wchodząc do sali, w której miał odbyć się spektakl, przechodzili przez kawiarnię, wystrojem nawiązującą do lat 90. minionego stulecia. Taka też była scenografia samej sceny, gdzie grany był spektakl. Dzięki temu widzowie mogli odnieść wrażenie, że trafili do Cafe Sax (wcześniej Podhalańskiej) przy ul. Francuskiej 31, na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie poetka przesiadywała całymi godzinami, poznawała nowych ludzi, obserwowała życie ulicy. To właśnie w Cafe Sax swoje spostrzeżenia, pomysły, a niejednokrotnie już całe zwrotki piosenek zapisywała na serwetkach i skrawkach papieru.
Autorom i aktorom uczestniczącym w spektaklu udało się odtworzyć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Spektakl składał się z dwóch części wypełnionych piosenkami Agnieszki Osieckiej, tymi bardzo znanymi, jak „Małgośka, „Niech żyje bal” i tymi mniej znanymi jak np. „Filiżanka kawy” z muzyką samego Krzysztofa Komedy lub „Gaj”, z muzyką Marka Grechuty.
Spektakl bardzo podobał się wszystkim widzom. Na szczególne wyróżnienie zasługiwały piosenki wykonywane przez młodą aktorkę Dorotę Osińską. Uwagę skupiały także kreacje pozostałych aktorów - Piotra Furmana, Mieczysława Morańskiego oraz Michaliny Brudnowskiej. Wykonawcy zostali nagrodzeni przez nas gromkimi brawami i wielokrotnie śpiewali na bis.
Ten wieczór na pewno zapisał się wszystkim w pamięci, a piosenki Agnieszki Osieckiej jeszcze nam długo „grały w duszy”.
Krzysztof Pawlak, kl. 3c

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa