Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Dzień Dzieci Świata

„Dokoła nas obojętny ludzi tłum.
Wszędzie gniew, wszędzie złota brzęczy trzos,
ale trzeba nieść pokój poprzez świat 
i za ręce mocno trzymać się!”

Zgodnie z tradycją w ostatnim tygodniu roku szkolnego odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, tym razem pod hasłem „Dzień Dzieci Świata”. Każda klasa miała szansę zaprezentowania swojego przedstawienia mówiącego o tym, w jakim świecie chcieliby żyć młodzi ludzie oraz zaśpiewania piosenki w języku obcym.Imprezę rozpoczęła Agata Zdanowska krótkim przemówieniem, w którym opowiedziała, jak zrodził się pomysł imprezy. Po wstępie Agata Zdanowska i Wiktoria Misiak odczytały polską wersję pięknego tekstu piosenki Michaela Jacksona „We are the world”, po czym wszyscy zgromadzeni wysłuchali tej piosenki i włączali się we wspólne śpiewanie. „Jesteśmy światem, jesteśmy dziećmi, jesteśmy tymi, którzy rozpogadzają dzień” - śpiewali uczniowie.
Występy klas odbyły się w kolejności aktualnych miejsc w Lidze Klasowej, która trwa w naszym gimnazjum przez cały rok szkolny. Występujący młodzi artyści bardzo zaangażowali się nie tylko w prezentację swojej klasy, ale i w dopingowanie innych. Żaden zespól nie zszedł ze sceny bez gorących owacji czy też głośnych okrzyków. Pomysły uczniów były bardzo oryginalne i niosły ze sobą piękne, ciepłe treści. „Dlaczego stale dławimy życie, ranimy tę Ziemię, krzyżujemy jej duszę?” - pytali. „Ulecz świat, stwórz z niego lepsze miejsce dla Ciebie, dla mnie i dla wszystkich ludzkich ras.” „Jeśli martwisz się wystarczająco o życie, to stwórz tu lepsze miejsce dla Ciebie i dla mnie! „Stwórzmy świat bez strachu, gdzie razem zapłaczemy łzami szczęścia. Zobaczymy, jak narody odkładają swoje miecze.” - apelowali uczestnicy uroczystości. 
Uczniowie nie tylko spędzili miło dzień, ale również obudzili w sobie dobre emocje, czego najlepszym podsumowaniem było wykorzystanie w prezentacji klasy 2c słów wielkiego utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten Świat” - Krzysztof Pawlak odczytał tekst, mocno akcentując, że „ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. Przyszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.” Uroczystość zakończona była wspólnym śpiewaniem piosenki ''Ich bin cool'' oraz podrygiwaniem w takt rytmicznej muzyki.
„Wydaje mi się, że ten dzień nie miał na celu prezentowania naszych talentów, ale tego, co jest naprawdę liczy się w życiu - w stu procentach nam się to udało. Wartości takie jak przyjaźń, pokój i miłość w otaczającym nas świecie są ważne i trzeba je celebrować.” - powiedziała jedna z uczennic. 
Bądźmy ludźmi dobrej woli! Heal the world!
 
Maksymedialne Wiktoria Misiak, kl. 1b
i Julia Ołdakowska, kl. 1c
 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa