Dzień walki z HIV

1 grudnia obchodzony jest dzień walki z HIV. Warto zaznaczy, iż jest to zakażenie, które w ciągu ostatnich kilku lat, rozprzestrzeniając się bardzo szybko, dotknęło ponad 18 tys. ludzi w Polsce, a 38 milionów na świecie! Tegoroczne hasło brzmiące: "COŚ WAS ŁĄCZY ZRÓB TEST NA HIV", znajduje się na wielu plakatach powieszonych w budynku naszej szkoły, informując nas o powadze i konsekwencjach związanych z tym zakażeniem. Uczniowie nie tylko wykonali piękne prace plastyczne, lecz również pisali konkurs wiedzy związany z HIV-em. Miejmy nadzieję, że poszło im dobrze i że ich wiedza pomoże uchronić się im, ich znajomym i członkom rodzin przed zakażeniem.
Julia Ołdakowska, kl.1c