Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Wywiad z Kają

Wywiad z Kają Krzemińską , uczestniczką Mazowieckiego Przeglądu Piosenki Niemieckojęzycznej
Martyna Markuszewska: Cześć, mam do Ciebie kilka pytań dotyczących Twojego występu na Mazowieckim Przeglądzie Piosenki Niemieckojęzycznej. Czy możesz udzielić krótkiego wywiadu?
Kaja Krzemińska: Cześć, z chęcią odpowiem na Twoje pytania.
Martyna: Występ był bardzo dopracowany - zarówno wokal, scenografia, jak i inne elementy uatrakcyjniające to wystąpienie. Czy długo przygotowywałaś się do konkursu?
Kaja: Ten występ był dla mnie bardzo ważny, dlatego zaczęłam intensywne przygotowania już ponad miesiąc temu. Wcześniej był nie mniej pracowity etap wybierania odpowiedniej piosenki. Wybrałam trudną i ambitną - lubię takie wyzwania. Dzięki nauczycielce języka niemieckiego, Pani Joli Ciesielskiej-Pleban, mogłam popracować nad wymową tekstu piosenki. Na ten występ wraz z kolegami ze szkoły, Wojtkiem Kowalskim i Karolem Toczyńskim, nagraliśmy film do piosenki „Stadt” („Miasto”), którą wykonywałam. Ten teledysk był wyświetlany w tle podczas występu.
Martyna: Czy stresowałaś się przed tym wydarzeniem i co czułaś, stojąc na scenie?
Kaja: Przed moim występem bardzo się stresowałam, gdy zbliżała się moja kolej, napięcie rosło. Przede mną w kategorii gimnazjów występowało 47 uczestników, a poziom wykonawców był niezwykle wysoki. Kiedy stanęłam na scenie, obawiałam się, że pomylę słowa, że zafałszuję, ale gdy już zaśpiewałam dwie zwrotki i refren, poczułam po raz kolejny, że uwielbiam śpiewać - wtedy stres minął.
Martyna: Czy uważasz, że konkurencja była duża? Wspomniałaś o wysokim poziomie wykonawców.
Kaja: W konkursie brali udział uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurencja była niezwykle silna, nie spodziewałam się, że tylu uczniów tak świetnie śpiewa. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy wspomnieć, że jedna z dziewczyn nagrodzonych w ubiegłych latach występuje w tym roku podczas festiwalu w Opolu.
Martyna: Czy, Twoim zdaniem, zyskałaś coś dzięki temu występowi?
Kaja: Oczywiście. Zdobyłam nowe doświadczenie - nigdy wcześniej nie śpiewałam po niemiecku. Przekonałam się, że mogę się czuć pewnie na scenie, „podszlifowałam” język niemiecki, a jednocześnie świetnie się przy tym bawiłam.
Martyna: O czym mówi Twoja piosenka?
Kaja: To piosenka o mieście, które zbuduję dla drogiej mi osoby. Będzie to miasto szczęścia i radości, miasto bez zawiści, bez nienawiści, miasto, w którym ludzie wzajemnie się szanują, w którym nie rządzi pieniądz i reklama. Podczas mojego występu takie szczęśliwe miasto „budowała” z kolorowych kartonów Kamila Mikusek, koleżanka z klasy, której bardzo dziękuję za stworzenie pięknej oprawy scenicznej.
Martyna: Wszyscy chcielibyśmy żyć w takich szczęśliwych miastach. Dziękuję Ci bardzo za wywiad i życzę powodzenia - zdobycia nagrody w tym konkursie, w wielu następnych i dalszego rozwijania Twojego talentu!
Kaja: Ja również dziękuję. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali 11 czerwca, ale już mam miłą wiadomość. Zostałam zaproszona na warsztaty muzyczne w Willi Brandt Schule, podczas których część uczestników nagra wspólnie piosenkę - hymn Konkursu "Singen macht Spaß" i teledysk do tej piosenki. Zaśpiewamy ten hymn podczas Gali Mazowieckiego Przeglądu Piosenki Niemieckojęzycznej w Fabryce Trzciny w Warszawie.
 
Maxymedialna Martyna Markuszewska
 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa