Tydzień Talentów 2019

Dzień cyrku
 O godz. 10.00 są pokazy uczniów szkoły cyrkowej.
Uczestniczą wszyscy uczniowie.
W tym dniu nie ma występów na korytarzu.

Drugiego dnia tygodnia talentów mieliśmy przyjemność zaproszenia wyjątkowych gości. Przybyli  do nas uczniowie Szkoły Cyrkowej w Julinku. Mogliśmy podziwiać pokazy żonglerki, tricki na rowerze oraz występ z kołem hula-hoop i umiejętności, jakie może pokazać wytrenowane, rozciągnięte ciało. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny!

Wywiad z żonglerem

J.K:  W jaki sposób zaczął Pan swoją karierę cyrkową?

Ż:To się zaczęło od mojego pradziadka, który w dzieciństwie uciekł do cyrku. On zaszczepił miłością do cyrku mojego tatę, który aktualnie jest menadżerem cyrkowym, a potem z mojego taty przeszło na mnie. Ja jako pierwszy w rodzinie podjąłem decyzję, aby występować. Zacząłem prawie jedenaście lat temu trenować żonglerkę. Jest to zatem zajęcie pokoleniowe, ale też ja zrobiłem większy krok w tę stronę.

J.K.:Jakie korzyści niesie za sobą ta praca? Czy warto, dlaczego?

Ż: To znaczy warto, jeżeli kochamy ten zawód, bo jeżeli ktoś nie odczuwa pasji, to bardzo się męczy. Jest to bardzo trudny i wymagający zawód, a ponieważ to kocham, jest to dla mnie głównie satysfakcja i sposób na życie.

J.K.:Jakiego wymaga to poświęcenia?

Ż:Jeżeli chodzi o mnie, są to treningi 5-6 dni w tygodniu po dziesięć, nieraz dwanaście godzin, więc tak naprawdę całe dnie spędzam w sali gimnastycznej. Oprócz tego oczywiście rozciąganie, treningi siłowe, kondycja, sprawność plus zajęcia artystyczne, często taniec.

J.K.: Dziękuję za rozmowę i życzę jak najwięcej satysfakcji z pracy.

Justyna Kuza