Lekcja z pisarzem

To była  niecodzienna lekcja.Gościliśmy w murach naszej Szkoły pisarza i obrońcę zwierząt – Pana Toma Justyniarskiego.  Przyjechał on ze swoją przyjaciółką – Lusią Justyniarską – malutkim pieskiem. Lusia od razu podbiła serca wszystkich zebranych. Miłych gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Berlińska oraz uczniowie klas I, II, IVa i IV b.

Pan Justyniarski od lat zajmuje się ratowaniem porzuconych i niechcianych zwierząt. Uratował już ponad 1000 zwierząt: psy, koty, konie, ptaki, osiołki a nawet żyrafę i węża. Pan Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt. Pięknie i wzruszająco pisze o zwierzętach, czyniąc je bohaterami swoich książek Jest  autorem takich książek dla dzieci jak np.: Psie troski, Kocia mama, Mój przyjaciel bocian. Jego utwory polecane są przez wybitnych psychologów dla dobrego wychowania dzieci.  Książka „Psie troski” weszła już do kanonu lektur szkolnych.  Podczas spotkania autorskiego dzieci dowiedziały się czym jest odpowiedzialność za zwierzątko, jak należy traktować zwierzęta w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, a szczęśliwy piesek merda ogonem. Wszystkie dzieci potwierdziły, że zwierzątka domowe są członkami rodziny i należy je kochać i opiekować się nimi. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki Pana Justyniarskiego, a autor każdemu wpisał piękną dedykację.

Takie wspaniałe spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci i sercach wszystkich uczniów i nauczycieli.

Anna Chojnacka