Szóstka w rozumie

Uwaga! Rozpoczynamy konkurs „SZÓSTKA W ROZUMIE”!
Przeczytaj regulamin i zgłoś swój udział.
REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO „SZÓSTKA W ROZUMIE”
Konkurs w ramach obchodów Roku Matematyki

W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, którzy mieli z matematyki na I semestr co najmniej „czwórkę” (w indywidualnych przypadkach decyduje nauczyciel).
Klasyfikacja prowadzona jest oddzielnie dla klas IV, V, VII, VIII i III.
ETAP I
W tygodniu 4 – 8 marca codziennie podczas długiej przerwy uczniowie piszą test złożony z 10 pytań. Test odbywa się w salach 17 (kl VII, VIII, III) i 15 (kl IV i V). Wyjątkowo uczniowie, którzy nie mogą pisać podczas przerwy, mogą napisać na 7 godzinie lekcyjnej po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem.
Łącznie można zdobyć 50 punktów. Codziennie będzie publikowana lista rankingowa. Do drugiego etapu awansuje trzech uczniów z każdego poziomu (kl. III – 5 uczniów).
Każdy uczeń, który awansował do drugiego etapu, otrzymuje z matematyki „szóstkę” za aktywność. Pozostali uczniowie zostaną nagrodzeni w zależności od liczby uzyskanych punktów.
ETAP II
II etap będzie polegał na rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych i odbędzie się w Dniu Matematyki, czyli 12 marca. Zwycięzca na każdym poziomie otrzyma „szóstkę” wagi 3 oraz nagrodę podczas imprezy podsumowującej.

Zgłoszenia chętnych do 1 marca 2019 r. u nauczycieli matematyki. Uczniowie klas III zgłaszają swój udział
u p. T. Wojciechowskiej.