Zakończyliśmy Tydzień Talentów. Dziękujemy wszystkim, którzy się w ten projekt zaangażowali:
Wszyscy podziwialiśmy wspaniały pokaz uczniów szkoły cyrkowej.
Odbyło się 25 różnych zajęć warsztatowych. Mieliśmy okazję podziwiać bardzo młodych profesjonalnych tancerzy oraz tych, którzy pokazali tężyznę fizyczną i zachęcali do siłowania na rękę.
Było dużo zajęć plastycznych, zainteresowani uczniowie podziwiali pasję żeglowania.
Można było dowiedzieć się, że opieka nad psem to też pasja oraz układać piękne fryzury.
Było też naukowo – mechatronika.
Uczniowie klas gimnazjalnych prowadzili zajęcia dla młodszych – choreografia, historia, siatkówka.
Zobaczyliśmy, że talent, to nie tylko nauka – można się pasjonować np. kostką Rubika, klockami Lego, zbieraniem figurek, czy pieczeniem ciast. Można pięknie śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, czy malować buźki.
Było wspaniale, do zobaczenia za rok. Uczniów, którzy kończą w tym roku nasza szkołę zapraszamy w przyszłości, aby opowiedzieli młodszym o swoich pasjach. Tych, którzy jeszcze będą z nami prosimy, aby już zaczęli myśleć czym się pochwalą za rok.
Prace plastyczne przygotowali (15 uczniów):Magda Skorupska, Amelia Buśko - Grzegorzewska, Adam Domański, Zuzanna Brynda, Natalia Kanut, Maria Kowalska, Weronika Szatkowska, Wanessa Michalska, Oliwia Rylska, Julia Ziubińska, Franciszek Konarski, Zuzanna Matkowska, Nikola Szafrańska, Andrzej Kiciński, Liwia Greń
Występy artystyczne w korytarzu(25 uczniów):Śpiewali na korytarzu: Maja Bujko, Nikola Wróblewska , Oliwia Siwicka , Julia Matras,
Gabrysia Majewska, Marysia Latuszek, Franciszek konarski , Natalia Miś, Weronika Ziembicka, Julianna Kwiatkowska, Weronika Bugaj, Oliwia Włodarska, Natalia Milik, Ola Fidrych, Natalia Drapała, Mela Buśko-Grzegorzewska, Matylda Zaremba, Hania Jaśkowska,chórek szkolny
prezentacja wierszy Maja Jaworska kl.VIII B
taniec: Maja Jaworska
gra na instrumentach:
Liwia Greń-gitara i ………………-skrzypce
Weronika, Natalia i Hubert, uczniowie klasy 3c kolejny już raz przygotowali na Tydzień Talentów stoisko azjatyckie. Stoisko zostało udekorowane flagami państw Azji i plakatami zawierającymi chińskie znaki. Zainteresowani wschodnią kulturą uczniowie mieli możliwość poznać chińskie słówka i posłuchać przy tym chińskiej muzyki. Wśród atrakcji znalazł się też quiz o najludniejszym kraju świata – Chinach. Uczniowie mieli okazję odpowiedzieć między innymi na pytania o pełną nazwę Chin, ich miejsce pod względem gospodarczym oraz militarnym. Mogli również sprawdzić się w pytaniach dotyczących krajów graniczących z Chinami, języku urzędowym i prawie. Za dobrą odpowiedź uczniowie byli nagradzani naklejką oraz landrynką. Dla osób, którym nie udało odpowiedzieć się na pytania, organizatorzy przygotowali loterię, w której wszyscy mieli równe szanse na otrzymanie cukierka. Stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród wszystkich uczniów.
Figurki - Adam Domański
Adam Domański o swoich pracach, które skromnie tytułuje „figurkami”: Podstawą figurek są szkielety wykonane z drutu. Następnie, w zależności od postaci, jaka ma powstać, nakładane są kolejne warstwy materiału, modelowane do ogólnego kształtu. Później dopracowuję szczegóły, wykorzystując różne narzędzia. Tu ciekawostka: zamiast specjalistycznych narzędzi można użyć zrobionych samodzielnie lub pożyczonych z gospodarstwa domowego przedmiotów codziennego użytku, takich jak widelce czy wykałaczki. Gdy rzeźba jest skończona, wypalam ją w piekarniku. Temperatura i czas uzależnione są od zaleceń producenta modeliny. Po wypaleniu figurka jest gotowa do pomalowania farbami akrylowymi. Rzeźbienie jest moją pasją od około dwóch lat. Wciąż zamierzam rozwijać się w tym kierunku.
Moje zainteresowania - Hubert Przybysz
Od zawsze interesuję się historią rycerstwa, walk i pełnych akcji bitew zarówno oręża polskiego, jak i starożytnych cywilizacji. Zmagania treningu, karności, uzbrojenia oraz taktyki przeciwnych stron tworzą niezwykle skomplikowany świat taktyki oraz strategii.
Fascynujące jest porównywanie manewrów i elitarności poszczególnych formacji – nie ma nic lepszego niż opowieść o kilkuset „herosach” rozgramiających tysiące przeciwników (tak jak to czynili Spartanie czy nasza polska Husaria).
Kolekcjonowanie uzbrojenia okazało się doskonałym sposobem na przybliżenie tych pełnych trudów realiów epok broni białej. Pierwszym elementem mojego obecnego ekwipunku był czepiec kolczy, który dostałem dwa lata temu na gwiazdkę. Najnowszy nabytek to hełm rycerski z otwieraną przyłbicą (nosi on nawet ślady walki). Jednak największe wrażenie robi zawsze kolczuga, a w szczególności jej waga. Do obrony targam ze sobą stalową, kutą tarczę (czasem mój giermek nosi ją za mną), a na wzór dawnych wojowników nigdy się nie rozstaję ze swoim półtoraręcznym mieczem. W najbliższym czasie zamierzam wyposażyć się w elementy zbroi płytowej: naramienniki oraz rękawice.
Co można zrobić ze wstążki?
Szukaj nas na facebooku