Nawigacja

Wiadomości

Program na każdy dzień Zajęcia dla najmłodszych uczniów Imprezy towarzyszące - zaproszeni goście Występy na korytarzu Prace plastyczne Podsumowanie Uczniowskie pasje

Tydzień Talentów 2018

Uczniowskie pasje

Jak poznałem kostkę Rubika

W klasie piątej poszedłem po lekcjach z kolegą do sklepu z zabawkami i tam zobaczyłem kostkę Rubika 3x3x3. Postanowiłem ją kupić. Następnego dnia w domu nauczyłem się z internetu, jak ją układać. Mój kolega też. Zbieraliśmy się z klasą w bibliotece i organizowaliśmy w szkole zawody. Potem poszło gładko. W szóstej klasie wystąpiłem w szkolnym konkursie „Mam talent” właśnie z kostką. Nie odniosłem niestety sukcesu, lecz się tym nie przejmowałem. Po występie rzuciłem kostkę i zająłem się piłką nożną. Do kostki wróciłem dopiero rok później, ponieważ znalazłem ją w szafie i przypomniałem sobie, że była to fajna zabawa. I znów kostka 3x3x3, potem z chińskiego 2x2x2 po 2x2, kolejna trójka, jeszcze później znalazłem starą kostkę poraminx i w końcu kostka 2x2x2 i megaminx, które dostałem od siostrzeńca.
Jestem teraz w siódmej klasie. Tydzień Talentów organizowany w mojej szkole dał mi szansę na przedstawienie mojej pasji. Zorganizowałem stoisko z kostkami Rubika i pokazywałem innym uczniom, jak się je układa. Teraz przygotowuję się do zawodów, które polegają na układaniu różnego rodzaju kostki Rubika na czas - wygrywa najszybszy uczestnik. Jak widać kostka bardzo mnie fascynuje. Po zawodach dalej będę rozwijać swoją pasję.

 

Bartek Paczesny, kl. 7a
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa