Nawigacja

Wiadomości

Jak nas znaleźć? Jak zaczęliśmy współpracować Ważne informacje Szkolenie Maxychata

Maksymedialni

Jak zaczęliśmy współpracować

Początkowo sprawami medialnymi w naszej szkole zajmowali się ochotnicy.

 Od 2012 roku najaktywniejszym fotografem był Dominik Przybysz, a artykuły i teksty na stronę pisały osoby zaangażowane w pracę społeczną.

Wówczas Wojciech Kowalski, wtedy uczeń klasy Ib, zaproponował zrobienie filmu z najważniejszych imprez.

W ten sposób „wzbogaciliśmy się” o filmowca szkolnego. Po roku medialnej współpracy Wojtek, wiedząc, że niedługo odejdzie z gimnazjum i przepadnie idea filmoteki szkolnej, wpadł na pomysł uregulowania i rozszerzenia działalności. Tak został założycielem i szefem sekcji medialnej.

Opiekunkami sekcji zostały p. Jolanta Ciesielska- Pleban i p. Dorota Ambroziak.

Dosyć liczną grupkę ochotników podzielono na trzy grupy: prasową, fotograficzną i filmową.

Fotografowie i filmowcy wzięli udział w szkoleniu doskonalącym umiejętności.

Po pewnym czasie najaktywniejsi członkowie medialnych wymyślili nazwę MAXYMEDIALNI, a już w 2014 roku Aleksandra Maria Chojnacka opracowała logo.

Dzięki zrozumieniu naszych potrzeb i hojności Pani Dyrektor Doroty Berlińskiej otrzymaliśmy komputer stacjonarny, głośniki, zakupiono wybrany przez szkolnych filmowców aparat fotograficzny, czytnik do kart, statyw i program do tworzenia filmów.

Pozostało jedynie wydrukować legitymacje (pomysł opiekunów) i stworzyć regulamin Maxymedialnych, czym zajęli się Agata Karpińska i Karol Toczyński.

Maxymedialni zaczęli bywać wszędzie, gdzie dzieje się coś ciekawego, związanego z naszą szkołą. Filmowali, fotografowali, pisali i... świetnie się bawili.

Do swojej grupy zaczęli wprowadzać swych następców. Uczyli ich, jak obsługiwać szkolny sprzęt i korzystać z programu do obróbki filmów.

Ciężko jest znaleźć fotografie medialnych „przy pracy”, ponieważ zazwyczaj byli „po drugiej stronie aparatu”. Dlatego też zrobiłyśmy nietypową galerię fotografii, prezentującą najstarszych  Maxymedialnych w różnych sytuacjach – to właśnie oni pracowali nad promocją naszej szkoły.

Zakończył się niedawno rok szkolny...

Odeszła grupa założycieli, około 20 Maxymedialnych z Wojtkiem Kowalskim na czele. Najaktywniejsi z nich mówili o sobie żartobliwie „praojce” i „pramatki”.

Owi „pra”:

Karolina Szczepanik, Kinga Gut, Agata Karpińska, Anna Starnawska, Patrycja Wiśniewska, Łucja Jaźwińska, Magdalena Grzegrzółka, Weronika Kurlej, Kamila Mikusek, Martyna Markuszewska, Oliwia Krauz

Wojciech Kowalski, Dominik Przybysz, Karol Toczyński, Mateusz Włodarczyk, Mateusz Wrześniewski, Bartłomiej Zwoliński, Karol Biernacki

 oraz ich rówieśnicy współpracujący z nimi,  pozostawili po sobie masę fotografii, tekstów, filmy, całą strukturę sekcji medialnej...

I coś jeszcze - świetne wspomnienia. O sobie mówili, że są prawie jak rodzina.

Co dalej?

Mamy nadzieję rozwijać się, w planach kolejne szkolenia najmłodszych, przygotowania i przeprowadzka do stałej siedziby medialnej.

Czy będzie równie rodzinnie, kolorowo, twórczo i sympatycznie? To zależy od nowych Maxymedialnych.

My - obserwujące działania młodzieży - bardzo byśmy chciały.

Dorota Ambroziak i Jolanta Ciesielska-Pleban

 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa