Karta informacyjna z chemii dla klas VII i VIII.

nauczyciel - Agnieszka Walczak-Baśkiewicz

Jakie są Twoje obowiązki?

• Posiadanie podręcznika i zeszytu ćwiczeń pt. „Chemia Nowej Ery" oraz zeszytu   przedmiotowego;
  • Odrabianie prac domowych;
  • Systematyczne powtarzanie i utrwalanie przerobionego materiału;
  • Przygotowanie do lekcji (masz prawo zgłosić 2 nieprzygotowania w okresie);
  • Zaliczanie każdej pracy klasowej oraz kartkówki;

Jak będziesz oceniany(a) na lekcjach chemii?

Ocena pólroczna i roczna będzie wystawiana na podstawie średniej ważonej ocen wyliczonej w dzienniku internetowym.

Za co możesz uzyskać oceny?

• sprawdziany – waga 3;
  • kartkówki, odpowiedzi ustne, aktywny udział  w zajęciach Koła Chemicznego, praca na lekcji, projekty – waga 2,
  • zeszyty,  prace domowe,  zadania dodatkowe – waga 1;
  • za wykonanie trudniejszych zadań można uzyskać ocenę wagi 2.

Dodatkowe informacje

• Masz prawo poprawić ocenę z każdej pracy klasowej i kartkówki. Uzyskujesz wówczas kolejną ocenę cząstkową.
  • W przypadku braku zaliczenia obowiązkowej pracy otrzymujesz ocenę negatywną.
  • Zasady poprawy ocen zapisane są w WZO.
  • Jeżeli chcesz poprawić ocenę z odpowiedzi lub pracy domowej  - zgłoś się.
  • Jeżeli masz ciekawe pomysły dotyczące przedmiotu np. ciekawostki naukowe, referaty – zgłoś się.

Każdy dział kończy się powtórzeniem i utrwaleniem wiadomości. Podczas lekcji powtórzeniowej zostaniesz poinformowany o wymaganiach dotyczących zakresu wiadomości obowiązujących na sprawdzianie. Zostaną one również umieszczone na stronie internetowej szkoły. Zakres wymaganych wiadomości z chemii znajduje się w bibliotece oraz w pracowni chemicznej. Dla uczniów z opinią PPP wymagania  dotyczące zaliczenia przedmiotu zostaną dostosowane do ich możliwości.