Matematyka z misiem

Częścią niezwykle bogatego programu przygotowanego przez nasz Samorząd Szkolny  z okazji Dnia Misia, były lekcje matematyki przeprowadzone w klasach najmłodszych.

Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszakami. Podczas zajęć uczniowie mierzyli i ważyli misie. Zamieniali jednostki masy i długości, wspólnie liczyli wagę wszystkich pluszowych przyjaciół, a także tworzyli tzw. „misiowy pociąg”. Najdłuższy miał prawie osiem metrów długości. Podczas wypełniania kart pracy wszyscy wykazali się zaangażowaniem, było przy tym wiele radości. Wśród zadań znalazły się także przeliczenia czasu celem określenia godziny podwieczorku dla misia, zadania kalendarzowe związane z jego wiekiem oraz kilka innych.

Uczniowie poprzez praktyczne działania zrealizowali materiał podsumowujący kolejny dział programowy. Na zbliżającej się pracy klasowej oczekujemy zatem samych dobrych i bardzo dobrych ocen!