Wyjazd do teatru

W ostatni dzień przed  rozpoczęciem ferii grupa uczniów naszego gimnazjum wybrała się do teatru Kamienica na spektakl „Kolacja na Cztery Ręce”. Sztuka teatralna opowiada o kolacji, w której uczestniczyło  dwóch wybitnych kompozytorów - Jan Sebastian Bach (Olaf Lubaszenko) i Jerzy Fryderyk Händel (Emilian Kamiński), całej sytuacji przygląda się kamerdyner Schmid (Maciej Miecznikowski ). W rozmowie ukazują się dwa zupełnie różne charaktery muzycznych geniuszy, ale obu zależy przede wszystkim na tym, by być szczęśliwym. Ale co to oznacza? To, że jest się niezwykle bogatym, czy to, że żyje się z ukochaną osoba i dziećmi? O tym właśnie jest cała sztuka. Po zakończeniu wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, widzowie byli pod wrażeniem występu. Po zakończeniu mieliśmy przyjemność spotkać się z założycielem teatru Emilianem Kamińskim, który odpowiedział na kilka naszych pytań. Wróciliśmy zadowoleni i zachwyceni scenografią i grą aktorską.
Gabriela Powązka, kl. 2c