Wycieczka do teatru

W piątkowy marcowy wieczór Pani Anna Sreberska wybrała się z uczniami naszej szkoły na comiesięczną wycieczkę do teatru. Naszym celem był tym razem światowej sławy musical „Skrzypek na dachu” w Teatrze Żydowskim. „Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności - żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.” - pisze o spektaklu Teatr Żydowski na swojej stronie internetowej. Spektakl okazał się dość długi, lecz był bardzo ciekawy i dzięki temu czas szybko minął. Po przedstawieniu tradycyjnie wybraliśmy się do KFC na wspólną późną kolację. To był kolejny udany teatralny wieczór, czekamy na następne wyjazdy.
Marysia Bogucka, kl. 2b