Biblioteka pełna nowych książek

Jak wybrać coś dla siebie, opowiada Wiktoria, która zaproponowała „Dumę i uprzedzenie” J.Austen

1. Dlaczego lubisz czytać książki ?
Po całym tygodniu szkoły i zajęć dodatkowych, książki pomagają mi się zrelaksować, zapominam o otaczającym mnie świecie. W porównaniu do filmów, których też jestem miłośniczką, książki pozwalają nam utożsamić się z bohaterami, nie narzucają, jak dane miejsce czy postać z utworu ma wyglądać. Rozwijają wyobraźnię. Dzięki nim, możemy zmienić całkowicie nasz światopogląd, ale także nauczyć się czegoś ciekawego.

2. Sięgnęłaś po książkę dość dawną. Czy sądzisz, że to może być ciekawa propozycja?
Data wydania może zniechęcić, ale po przeczytaniu sądzę, że nie odbiega bardzo od naszych czasów, pomimo trudnego języka w niektórych momentach. Powieść jest pełna humoru i ironii. Uważam, że mogłaby być ciekawą propozycją, ponieważ opisuje inny wiek, gdzie panowały inne zwyczaje, głównym zajęciem bohaterek było plotkowanie, natomiast mężczyzn polowanie.

3. W jaki sposób Ty znajdujesz książkę, którą decydujesz się przeczytać ?
Zazwyczaj szukam w internecie, chodzę do biblioteki lub po prostu ktoś mi ją poleci. W innych książkach albo filmach  czasami przytaczane są tytuły różnych utworów.  Tak właśnie dowiedziałam się o „Dumie i uprzedzeniu”.
(Wiktoria Mróz)