Spotkanie z olimpijczykami

28 listopada w Centrum Kultury w Błoniu odbyło się spotkanie pod hasłem "Polscy mistrzowie sportowych aren". Wspaniałe spotkanie! Sala pękała w szwach. Gościli u nas najlepsi sportowcy o międzynarodowych osiągnięciach - Katarzyna Klata, polska łuczniczka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Atlanty; Andrzej Supron - jak zwykle pełen humoru nasz wspaniały zapaśnik, wicemistrz olimpijski z Moskwy, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy; Marian Sypniewski, szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie (Moskwa, Barcelona) oraz wielokrotny medalista mistrzostw świata. Spotkanie poprowadził Dariusz Szpakowski, znany komentator sportowy, który zaprezentował sylwetki sportowe naszych gości. Wśród zaproszonych gościliśmy również Jerzego Engela, byłego selekcjonera reprezentacji Polski i pracownika RKS Błonianka w latach 1977-78.

Katarzyna Klata zaprezentowała technikę strzelecką, pokaz wykonał jej uczeń, który zdecydował się trenować łucznictwo, gdyż ma wadę serca i inne dyscypliny sportu byłyby zbyt dużym obciążeniem dla jego organizmu. Szczególne uznanie od widowni otrzymał Andrzej Supron, czarujący jak zwykle fantastycznym poczuciem humoru i dowcipem. Pan Marian Sypniewski za pomocą krótkiej lekcji szermierki wtajemniczył nas w arkana posługiwania się floretem, natomiast pan Jerzy Engel podzielił się z nami wspomnieniami ze swojej trenerskiej biografii. Było bardzo ciekawie, wesoło, pouczająco, a nawet chwilami romantycznie - nie spodziewaliśmy się, że Jerzy Engel jest tak wspaniałym mówcą. Spotkanie zakończyło rozdanie autografów przez naszych znakomitych gości.  I na jeszcze jedna ważna sprawa - Nasi reprezentanci dostali od Dariusza Szpakowskiego pochwałę za piękny język - to dużo znaczy!!!
Milena Woźny