Konkurs poloneza

29 kwietnia na naszym jakże pięknym błońskim Rynku odbył się konkurs poloneza. W tę uroczystość zaangażowane było całe miasto, pojawili się reprezentanci z niemalże każdej szkoły - nasi najstarsi koledzy z liceum, jak i nieco młodsi gimnazjaliści oraz uczniowie z podstawówki tańczyli do tej samej melodii, ale do różniących się od siebie choreografii. Mało tego, najmłodszą grupą okazali się nie uczniowie szkół podstawowych, lecz przedszkolaczki, które zatańczyły równie pięknie. Całe wydarzenie rozpoczął nasz Burmistrz Pan Zenon Reszka wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 Aldoną Cyranowicz. Kolejność występowania ustalona była według grup wiekowych. Występy rozpoczynali najmłodsi uczestnicy. Wszystkie grupy tańczyły niesamowicie pięknie, wykazując się pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Trud i czas włożone w naukę układu widoczne były coraz bardziej z każdym kolejnym ruchem, z każdą taneczną figurą. Pochwały zbierali nie tylko uczniowie, wielkie gratulacje zostały złożone również nauczycielom, którzy poświęcili swój cenny czas, by przyszykować choreografię i wyćwiczy taniec. Wydarzenie zostało uznane za udane, pozostaje nam tylko czekać na następną edycję, bo była to dla błońskich uczniów świetna przygoda.
Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. 1b