Konkurs - Żołnierze Wyklęci

W naszej w szkole odbył się pierwszy etap konkursu o Żołnierzach Wyklętych, czyli żołnierzach podziemia antykomunistycznego. Pytania były różne, dotyczyły osób, miejsc, dat lub lat, np. "Jak nazywa się miejsce pochówku Niezłomnych?", czy "Co oznacza skrót WKS?". Uczestnicy przygotowywali się na zajęciach koła historycznego ponad 3 tygodnie, mimo dużego stresu nie mogli się doczekać samego konkursu no i oczywiście wyników.
Udział wzięło 18 uczniów, z czego niestety do następnego etapu mogło przejść tylko 5 najlepszych. Ponieważ trójka uczniów uzyskała jednakowy wynik, do dalszego etapu zakwalifikowano 6 osób.
Oto szkolni finaliści:
- Krzysztof Pawlak, kl. 2c
- Agata Zdanowska, kl. 1c
- Piotr Wojtasik, kl. 3c
- Maria Bogucka, kl. 3b
- Martyna Flisiak, kl. 1c
- Julia Ryng, kl. 1a
Byli najlepsi, więc czekał ich następny etap. Życzymy im powodzenia, teraz będą się zmagać z następnymi pytaniami i wyzwaniami.

Natalia Mika, kl. 3b