Tydzień Talentów - warsztaty kulinarne

W ramach Tygodnia Talentów uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez absolwenta Gimnazjum nr 2 Grzegorza Króla. Celem zajęć było poznanie gastronomii „od kuchni.” Zaproszony gość opowiedział nam sporo o pracy w gastronomii. Uczęszczał do jednej z najlepszych szkół gastronomicznych w Polsce, ale jej nie ukończył. Los dał mu jednak szansę i znalazł pracę w jednej z najbardziej ekskluzywnych restauracji Warszawy. Pracuje tam do dziś, ale planuje się wyprowadzić do Hiszpanii, aby rozwijać swoje umiejętności oraz nabrać praktyki w dziedzinie, która jest jego pasją. Dodał też bardzo ważną informację
dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tym zawodem. Ta praca wydaje się być miła i przyjemna dla osób, które lubią gotować, ale jest też bardzo mecząca. Czasami  trzeba pracować od rana do bardzo późnych godzin wieczornych. Powiedział też, że ludzie, którzy maja „smykałkę” do spraw kulinarnych i kochają kuchnię, dadzą sobie radę z tym zawodem. Według Grzegorza ważną cechą w zawodzie kucharza jest tez duża pokora. Najciekawsze jest to, że to zainteresowanie przyciąga do siebie ludzi lekko „szalonych”, którzy po całym dniu ciężkiej pracy potrafią robić inne, równie ciekawe rzeczy. Na koniec nasz gość podsumował spotkanie słowami: „Praca jest bardzo ciężka, ale gdy znajdziecie się w dobrym zespole, to będziecie się czuć, jakbyście pracowali z przyjaciółmi, a nawet z rodziną.”

Maksymedialny Aleks Mitroo