Dni Błonia

Kolejny już raz obchodziliśmy święto naszego miasta - Dni Błonia! Jak zawsze było dużo pozytywnej energii i wspaniałe atrakcje. 3 dni świętowania były dla mieszkańców miasta okazją do tańca, zabawy i integracji. Występy, śpiewy, karuzela, zawody - to wszystko mogliśmy zobaczyć podczas tegorocznych obchodów na Rynku i w Parku Bajka. Zabawę zaczęliśmy już w piątek po południu na Kopernikaliach - to coroczne święto organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. W sobotę na Dniach Błonia królowali artyści. Gościliśmy takich wykonawców jak HCR, czyli rapera z Wrocławia razem z Live Band oraz gwiazdę wieczoru Dodę, która odwiedziła nasze miasto w ramach swojej trasy koncertowej. Po koncercie Dody mieszkańcy Błonia mogli kontynuować zabawę przy muzyce zespołu Kontrapunkt. Niedziela 11 czerwca minęła pod znakiem sportu i występów młodych artystów z błońskich szkół, również z naszego gimnazjum. Finałem i podsumowaniem tego wieczoru był pokaz brazyliskiej samby oraz budzące zawsze wiele emocji pokazy fajerwerków. Dni Błonia jak zwykle przebiegły wspaniale. Pozostaje tylko czekać na kolejną edycję i na nowe wspaniałe atrakcje.
Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 2b