Marsz Światła

29 listopada jak co roku obył się Marsz Światła . Służy on upamiętnieniu rocznicy wybuchu jednego z największych powstań narodowych, Powstania Listopadowego. Od pięciu lat zbieramy się w tym dniu wieczorem przed gmachem Gimnazjum Nr 2 i zwartą grupą marszowa, przy dźwiękach Warszawianki, niosąc zapalone znicze, udajemy się na rynek pod Pomnik Pamięci. Tam oddajemy cześć bohaterom powstania i składamy wieniec oraz znicze.  Nasz przemarsz ma za zadanie upamiętnić bohaterów  powstania i oddać klimat tamtych wydarzeń.
Sygnałem do powstania był podpalony przez podchorążych  browar na Solcu. Maszerując ulicami Warszawy podchorążowie spotkali się z wrogim milczeniem bogatej ludności Warszawy, natomiast uboga ludność poparła powstanie i zdobyła Arsenał i miasto. Tak rozpoczęło się powstanie przeciwko zaborcy, które miało spore szanse powodzenia. Trwało ono do października 1831 roku. Polacy wykazali się męstwem, talentem organizacyjnym i determinacją. Do upadku powstania i przegrania wojny w dużym stopniu przyczynili się niewierzący w możliwość zwycięstwa i w gruncie rzeczy lojalistycznie nastawieni wobec cara arystokratyczni przywódcy polityczni.