Spotkanie z Otylią Jędrzejczak

W ramach corocznego Tygodnia Talentów nasze miasto odwiedziła ikona sportu, człowiek sukcesu oraz kobieta, która jest niezwykłą inspiracją. Mowa oczywiście o znakomitej polskiej pływaczce Pani Otylii Jędrzejczak. Wielokrotna mistrzyni w swojej dyscyplinie dała nam dzisiaj porządną lekcję. Opowiadała o tym, jak znalazła się na szczycie, jak dużo kosztował ją sukces. "Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to tylko przystanek w drodze do sukcesu". To jedno z mott życiowych Pani Otylii, którego uparcie się trzyma. Wspominała o przeszłości, początkach kariery, występach w telewizji oraz swojej fundacji. Podpisywała zdjęcia, pozowała do nich, odpowiadała na pytania, ale przede wszystkim każdemu na sali, nieważne czy młodemu, czy dorosłemu, dała porządną dawkę pozytywnej energii. Dała nam do zrozumienia pewną bardzo mądrą rzecz - talent to tylko 1%, resztą, tą ważniejszą częścią jest determinacja, upór i chęć dążenia do celu. Nie było to pierwsze autorskie spotkanie organizowane przez Błońskie Centrum Kultury oraz Panią Annę Sreberską, ale zdecydowanie wyjątkowe, bo u słuchaczy wywołało tyle przemyśleń i emocji - i za to szczere wyrazy podziwu dla Pani Otylii!

Maxymedialna Julia Ołdakowska
kl. 1C