Konie moją pasją

Warsztaty „Konie moją pasją”

W pierwszym dniu Tygodnia Talentów na drugiej,trzeciej i czwartej lekcji odbyły się warsztaty z Panią Magdą Dudzińską, absolwentką naszej szkoły.Na początku pani Magda, przedstawiła nam pokrótce swoje hobby- konie. Przybliżyła nam ich historię i zadała kilka pytań związanych z tymi zwierzętami. Później pokazała nam prezentację, na której poznaliśmy budowę konia, jego maści oraz rasy. Dowiedzieliśmy się też, że istnieją dwa rodzaje koni- zimnokrwiste i gorącokrwiste.W dalszej części spotkania zapoznaliśmy się z wyposażeniem konia oraz mieliśmy możliwość dotknięcia ogłowia i siodła. Na koniec zobaczyliśmy kilka filmików, na których pokazane były sporty konne. Dowiedzieliśmy się również, że koń może ważyć nawet 800 kg. Pani Magda opowiedziała nam o swoich doświadczeniach z końmi, a my mówiliśmy jej o swoich.

Spotkanie  było bardzo ciekawe, a prowadząca je pani przemiła. Klasom uczestniczącym w warsztatach bardzo się one spodobały, uczniowie wykazali duże zaangażowanie.

Maksymedialne Paulina Grodzka i Ola Potocka, kl. 7b