Dzień niebieski

Za nami Dzień Niebieski, kolejny z serii „kolorowych dni” w naszej szkole. Kolor niebieski przypomina nam wodę, morze i otwartą przestrzeń. Działa uspokajająco i pobudza do twórczego myślenia. W Starożytnej Grecji kolor ten był atrybutem najwyższych Bóstw, Zeusa i Jupitera. W Iranie natomiast barwa ta ma zupełnie inne znaczenie i symbolizuje żałobę. Błękit to kolor pełen różnych znaczeń. Oznacza między innymi uduchowienie, higienę, spokój, ład, wodę, świeżość, chłód, a z drugiej strony energiczność, dynamizm, inspirację i kreatywność. Niebieski to także kolor przyjaźni - podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego.