Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Erasmus + POWER

W ramach projektu "Rozwój zawodowy nauczycieli szansą na lepszą przyszłość uczniów naszego gimnazjum siedem nauczycielek ( Dorota Berlińska, Anita Bajor, Anna Gruber Whybra, Alicja Kubiak, Agnieszka Rutkowska, Agnieszka Walczak - Baśkiewicz,  Mariola Kopańska – Wyrzykowska) uczestniczyło w kursie języka angielskiego w szkole Inlingua Edinburgh w szkockiej części Wielkiej Brytanii.
Celem kursu było nabycie i rozwinięcie kompetencji językowych oraz poznanie kultury i tradycji szkockich i brytyjskich. 

Po wylądowaniu w Edynburgu 12 lutego 2017 r. zamieszkałyśmy rodzinach goszczących (host families), z którymi zjadłyśmy naszą pierwszą w Szkocji kolację. W poniedziałek zaczęłyśmy intensywny kurs języka angielskiego, ćwiczyłyśmy gramatykę i poszerzałyśmy słownictwo, rozwijałyśmy intuicję językową, ćwiczyłyśmy wymowę oraz właściwą intonację. Z naszymi nauczycielami: Marc'iem, Timem, Adamem, Allanem oraz Gregorem dyskutowałyśmy na temat kultury brytyjskiej i polskiej. Nie zabrakło też zagadnień dotyczących spraw bieżących, np. Brexitu.

Ale nie samą nauką człowiek żyje. Mark w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiedział nam o historii Edynburga , Allan towarzyszył w wycieczce do Roslyn Chapel, którą każda z nas kojarzyła z filmu i książki "Kod da Vinci". Polski akcent - niedźwiedzia "Wojtka" - znalazłyśmy w ogrodach przy Princes Street.

W piątek, 17 lutego, musiałyśmy pożegnać się z nowymi znajomymi i z o wiele cięższym bagażem, pełnym materiałów dydaktycznych, wrócić do domu. Poszerzyłyśmy wiedzę z zakresu języka angielskiego, rozwinęłyśmy motywację do pracy i dalszej nauki. Jesteśmy bardzo wdzięczne Inlingua Edinburgh za ciepłe i gościnne przyjęcie oraz bardzo interesujące doświadczenie zawodowe.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa