Dzień języka ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole przygotowane przez uczniów materiały pokazują bogatą historię zapożyczeń w języku polskim. Plansze pomagają uzmysłowić sobie bogactwo wymiany kulturowej w naszej tysiącletniej historii.
W poniedziałek przeprowadzone zostaną specjalne – związane z tym zagadnieniem- lekcje języka polskiego. Będziemy szukać osób, które mają najlepsze wyczucie zapożyczeń językowych.
Warto  do poniedziałku porozglądać się po szkolnych korytarzach i zapamiętać skąd przyszły wyeksponowane słowa. Oraz wypatrzeć słowa rodzime – bo o nich należy pamiętać w pierwszej kolejności.
Gratulacje dla autorów : rysunków, napisów, zgrabnych stóp oraz wszystkich zdolnych „przyklejaczy” i „wieszaczy” z klas 2c,2a,3a,3b, 3c.