Rekolekcje

Niedawno rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkanocy.  W murach naszej szkoły odbywały się rekolekcje.
       Pierwszy dzień rekolekcji zaczęliśmy tradycyjnie od modlitwy , a później czekała nas niespodzianka. Obejrzeliśmy krótki film o znanym  piosenkarzu rockowym, który zmarnował swoje życie  przez używki. Było to okazją do rozważań na temat naszego życia.
Po poważnych rozważaniach czekało nas radosne zakończenie spotkania. Wraz z księdzem śpiewaliśmy , a on sam dla nas zagrał na gitarze.
    Kolejny dzień rekolekcji rozpoczął się dla nas nietypowo. Poznaliśmy Jogiego-  psa Księdza rekolekcjonisty. Przesympatyczny Jogi pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Nas rozweselał różnymi pięknymi sztuczkami .W kolejnej części spotkania oglądaliśmy wartościowe filmy, prezentujące ludzi doświadczonych przez los: sportowca oraz kobietę chorą na raka kości, która została błogosławioną kościoła katolickiego.
    W ostatnim dniu naszych rekolekcji spotkaliśmy się w kościele. Ten czas służył wyjątkowo wyciszeniu się i modlitwie. Ci, którzy  nie byli u spowiedzi, mieli bardzo dobrą okazję, by to zrobić.
Na zakończenie rekolekcyjnych spotkań podziękowaliśmy  księdzu Jackowi- naszemu Rekolekcjoniście.
Maxymedialny Aleks Mitroo