Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dla każdego z nas, i małych i dużych, bardzo oczekiwana data. Dla niektórych jest on szczęśliwy ze względu na prezenty i wycieczki z rodzicami, inni, ci starsi, chociaż na chwilę znowu mogą poczuć się dzieckiem.W naszym gimnazjum z okazji Dnia Dziecka szkoła przyjęła barwy Japonii! Dzień Japoński brylował u nas jako temat przewodni wszystkich zadań i atrakcji. Początkowym zadaniem dla każdej klasy było wykonanie smoka oraz latawca. Uczniowie przez 2 godziny tworzyli piękne kolorowe potwory  z kartonów i bibuły – smok był potrzebny do wykonania kolejnego zadania. Był to klasowy tor przeszkód, w którym brały udział wszystkie wyprodukowane smoki. Nie było to łatwe zadanie, podczas biegu klasowy smok często ulegał rozerwaniu. Drugim zadaniem było przedstawienie jurorom do oceny wykonanych przez każdą klasę latawców. Wszystkie prezentowały się pięknie, widoczny był wkład i wysiłek uczniów. Skoro Dzień Japoński, to nie mogło obejść się bez gejsz. Jedna wytypowana osoba z klasy miała za zadanie przebrać się za gejszę i jak najlepiej oddać detale z nią związane. Symbolika gejszy nakazywała odnalezienie w każdej z klas osoby z najmniejszymi stópkami. Pomiary stópek były zapisywane i osoba z tą najmniejszą triumfowała, zapewniając swojej klasie najwyższą punktację za tę konkurencję. Na zakończenie sprawdzono także wiedzę naszych uczestników a temat Japonii. Każda biorąca w quizie osoba miała 3 „życia” w postaci balonów. Gdy udzieliła błędnej odpowiedzi, balon był przekłuwany. Na szczęście żadna uczestniczka ani żaden uczestnik nie stracił wszystkich balonów, co świadczyło o sporej wiedzy uczniów na temat Japonii. Dzień uznać ten można za udany, zabawa była przednia i zacieśniła więzi między klasami.
Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 2b