Warsztaty

Naszą szkołę odwiedziła ostatnio kolejna interesująca osoba. Tym razem była to Pani Redaktor Elżbieta Sokołowska. Pani Elżbieta rozmawiała z nami o dziennikarstwie, opowiedziała nam o swoich doświadczeniach w tym zawodzie. Obecnie jest freelancerką  (w języku polskim wolny strzelec  – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie), pisze głównie dla czasopisma Głos Nauczycielski (ostatnio o naszej Maksymiliadzie), ale dawniej bywała zarówno redaktorką naczelną, jak i sekretarzem różnych redakcji, prowadziła też własną gazetę. Podczas zajęć dostaliśmy wiele cennych wskazówek dotyczących pisania artykułów. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest tytuł i jak ważne jest pierwsze zdanie - mają one zachęcić czytelnika do przeczytania tego, co przygotowaliśmy. Przez całe spotkanie zarówno jego uczestników, jak i Pani Elżbiety nie opuszczał dobry humor. Zajęcia były bardzo wartościowe, sądzę, że wszystkim bardzo się podobały.
Aleksandra Nowak, kl. 3b