Muzeum Archeologiczne

28.11. klasy 1a i 1d uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Muzeum Archeologiczne. Naszym celem było praktyczne poznanie dawnych technik wyrabiania ozdób z metalu i ze sznurka. Jak było ? O tym dowiecie się z naszych wypowiedzi i zdjęć.
„W muzeum z przyjaciółmi zrobiliśmy bransoletki i naszyjniki na wzór tych wykopanych z ziemi za czasów pierwszych osad ludzkich.” Kuba B.
„ W Muzeum Archeologicznym zostaliśmy zapoznani z wzorami biżuterii  z epoki brązu. Potem mieliśmy samodzielnie komponować ozdoby. Dostaliśmy druciki, blaszki z miedzi i z mosiądzu, narzędzia oraz kowadełko. Zrobiliśmy ozdoby zgodnie z wcześniejszymi podpowiedziami i przykładami dawnej biżuterii.” Gabrysia D.
„Na warsztatach bardzo mi się podobało. Najlepsze było robienie biżuterii- mogła być taka, jaką chcemy.”
Amelia Sz.
„Zajęcia były ciekawe, bo mam pamiątki.” Maciek M.
O tym, jak poszło klasie 1d, która dzielnie tkała ozdoby ze sznurka dowiecie się ze zdjęć wykonanych przez Przemka. Drugim fotoreporterem był Dawid z 1a.